Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobry den, tento pokus som skúšal minulý rok, kedy som prvú várku skorých zemiakov odrody Anuschka (Anuška)  sadil prvý aprílový týždeň a zberal druhý júlový týždeň. Tiež mi ostala sadba, ale z odrody Laura. Túto som si predpestoval v zemi v bedničkách (koncom júna) a po 2 týždnoch som ich vysadil namiesto čerstvo pozbieranej Anušky. Bohužiaľ na záhradu sa dostanem len každý druhý víkend, preto som neskoro zaregistroval veľký útok pásaviek zemiakových (s ktorými pri prvej sadbe nebol problém) zo susedných záhrad. Ďalej tie mrchy nakládli také množstvo vajíčok, že aj keď som ich ničil, nejaké to hniezdo mi ušlo a o 2 týždne som na zemiakoch našiel obrovské množstvo lariev. Ako posledná rana bolo horúce a vlhké počasie, čo malo za následok silné napadnutie zvyškov rastlín plesňou zemiakovou a to napriek postreku Championom. Pre tieto dôvody som pokus po cca 1,5 mesiaci ukončil a rastliny vykopal. V mojej teplej oblasti na juhu stredného Slovenska asi druhá úroda bez intenzívnej starostlivosti (ktorú z časových dôvodov neviem zabezpečiť) sa vypestovať nedá. MichalU

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika