Roubování čarověníků



host - 231.200 (?)
15.5.2010 10:07

Moc děkuji, pane Choma,  za odpověď ohledně ceny čarověníků. Taky jsem naprosto propadla jejich kouzlu. Zakládáme novou zahradu- vleze se nám toho tam opravdu hodně . Do Polska jezdíme pro dřeviny a skalničky už řadu let- máme to asi 70 km- a moje zkušenost- ušetřila jsem na rostlinném materiálu už tisíce- vyplatí se tam koupit úplně všechno. Bohužel čarověníky tam nemají a do Krzywaczky to máme  - myslím skoro 300 km- tak už samozřejmě zvažuji i náklady na cestu. Tak budu šetřit, abych si tam mohla udělat výlet a větší nákup. Moc Vás zdravím a přeji pěkný den. Jity

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 58.225 (?), 6.3.2010 22:13

Zkuste například klub pěstitelů bonsají, tam také je hodně pěstitelů čarověníků a pěstování čarověníků jde mnohem snadněji, než pečovat o bonsaje.   pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.36 (?), 7.3.2010 18:48

Dobrý den

Když se mi podaří naroubovat a vypěstovat nový čarověník a chci mu dát nějaké jméno, jak se to dělá?

Díky

amaterský pěstitel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 8.3.2010 17:50

Jménomu dáte snadno - je to na Vás.

Spíše jde o to namnožit jich dostetečné množství, udělat katalog - publikovat to a pod tím jménem prodávat a rozšířit.

U čarověníků je celkem zvykem označovat je podle místa, kde byl nalezen původní čarověník: dám příklad: Pinus uncinata Borkovice WB; koncovka WB označuje, že to je čarověník.

Může se ale jmenovat klidně i po Vás anebo podle jeho vlastností apod. nové odrůdy by se nyní již neměly pojmenovávat latinskými názvy (Nana, Compacta, Aurea, Glauca... apod.).

Hodně štěstí při roubování přeje Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petrucha - (25) - 40.130 (?), 7.3.2010 20:30

Čarověníky sa dajú kúpiť v každom lepšiom záhradníctve. Sú záhradnictva ktorých hlavným artiklom sú práve čarověníky.Jedno také špecializované navštivujem v Poľsku. Ja kupujem troj-štvor ročné vrublovance hlavne kvôli cene. Čím staršie, tým sú drahšie. Myslím si, že i laik rozpozná čarověník od klasickéko stromčeka.

Zahradnictvo v Poľsku
Zahradnictvo v Poľsku
Zahradnictvo v Poľsku 1
Zahradnictvo v Poľsku 1
Zahradnictvo v Poľsku 2
Zahradnictvo v Poľsku 2
Moj nákup
Moj nákup
Moj nákup 1
Moj nákup 1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jako - (16) - 255.14 (?), 9.3.2010 9:12
dobrý deň, prosím vás kde je to špecializované záhradníctvo v Poľsku...???, do poľska chodíme a čaroveníky som videla iba zopár krát a veľmi drahé... dakujem vám... jk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.36 (?), 14.3.2010 14:57

Hezký...

taky by mě zajímalo, kde se to prodává, i když v ČR je už hodně zahradnictví s podobnou nabídkou...

Mě spíš zajímají vlastní výpěstky, i když nejsou až tak vyjímečný.

Letos mi už raší jeden smrček roubovaný v lednu a teď bych si ho chtěl v budoucnosti pojmenovat, ale když dám název např. Chomáč.., už ho takhle někdo určitě má nazvaný, kde tedy je nějaká databáze WB, jestli existuje...

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petrucha - (25) - 81.66 (?), 14.3.2010 20:19

Je to záhradníctvo pána Janusza Szewczyka v obci Krzywaczka 11 km od Krakowa. Viac o tom píšem vo vlakne :Nákupy v Polsku v sekcií Ostatní témata-ruzné. Pridám ešte pár fotiek, z tejto peknej záhrady.

Záhrada
Záhrada
Záhrada 1
Záhrada 1
Záhrada 2
Záhrada 2
Záhrada 3
Záhrada 3
Záhrada 4
Záhrada 4
Záhrada 5
Záhrada 5
Záhrada 6
Záhrada 6
Záhrada 7
Záhrada 7
Záhrada 8
Záhrada 8
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.200 (?), 3.5.2010 12:20

Prosím o informaci- jak se pohybují ceny čarověníků v Polsku-obec Krzywaczka? U nás jsem koupila 3-4 leté roubovance za 300 Kč. Moc děkuji za odpověď. Jity

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petrucha - (25) - 111.231 (?), 3.5.2010 20:45

Troj-štvor ročné čarověníky v hranatých kvetináčoch sú po 25 zlotých. Vrubľované na kmínku 30-35 zl. podľa druhu. Samozrejme čím starší, tak drahší. V minulom roku som mal šťastie na dobrú akciu. Všetky Larixy, modřiny boli po 20 zl. Je tam aj pekný výber iných ihličnanov, okrasných trav, kríkov atd.

Troj-štvor ročné čaro.
Troj-štvor ročné čaro.
Troj-štvor ročné čaro.
Troj-štvor ročné čaro.
Ihličnany
Ihličnany
Ihličnany
Ihličnany
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Larix kaempferi Nettebruch
Larix kaempferi Nettebruch
Larix kaempferi Nettebruch ihličie na jeseň
Larix kaempferi Nettebruch ihličie na jeseň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.200 (?), 15.5.2010 10:07

Moc děkuji, pane Choma,  za odpověď ohledně ceny čarověníků. Taky jsem naprosto propadla jejich kouzlu. Zakládáme novou zahradu- vleze se nám toho tam opravdu hodně . Do Polska jezdíme pro dřeviny a skalničky už řadu let- máme to asi 70 km- a moje zkušenost- ušetřila jsem na rostlinném materiálu už tisíce- vyplatí se tam koupit úplně všechno. Bohužel čarověníky tam nemají a do Krzywaczky to máme  - myslím skoro 300 km- tak už samozřejmě zvažuji i náklady na cestu. Tak budu šetřit, abych si tam mohla udělat výlet a větší nákup. Moc Vás zdravím a přeji pěkný den. Jity

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika