Tulipány v truhlíku



janislava - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 29.75 (?) 
26.11.2009 15:13, zobrazeno: 6627x

Dobrý den, zdravím zahradkáře. Chtěla bych se zeptat jestli někdo z vás má dobré či špatné zkušenosti s pěstováním tulipánu v truhlíku.Ráda bych svůj balkon vyzdobila již na jaře a hlavně miluju tulipány ale na zahradě není pro ně místo, tam kde bych chtěla. Koupila jsem si ve výprodeji 50 cibulek a zasadila do truhlíků, které budu mít přes zimu na balkoně v prvním patře.Můžete mi poradit jak ochránit cibulky od zmrznutí? Nebo jestli jim udělá dobře když zmrznou a nic se jim nestane? A jak je to se zálivkou?

Děkuji moc za všechny pozitivní rady a připomínky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 117.34 (?), 1.12.2009 13:29

Zdravím,

osobně mám dobrou zkušenost s pěstováním tulipánů v truhlíku. Avšak truhlíky s nasázenými tulipány zakopávám na zahradě do půdy, aby mi cibulky nezmrzly úplně. Ikdyž jistě promrznutí "částečné" potřebují pro své kvetení.

Raději bych tedy doporučila zakopat a únor-březen vyndat a těšit se z krásných oken, které má v té době málokdo

V diskuzi jsme ale již probírali i pěstování v nádobách na balkóně, myslím, že se balí nádoby do bublinkatých folií a zalévání nic moc, spíše až na jaře... ale zkuste raději projet diskuzi...

Mějte se J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 1.12.2009 13:36

Loni na podzim jsem osadil 5 truhlíků tulipány, nechal jsme je stát venku na zemi. Co se s nimi dělo bylo poněkud složitější, ale ve zkratce se dá říct, že do jara nepřežily. Na jaře nevykvetl ani jeden. Stejně dopadly i narcisy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.180 (?), 2.1.2010 12:37

Dobry den, tiez som mala tulipany v kvetinaci. Cibulky som zasadila uz v Listopadu a dala na balkon - do vacsej papierovej krabice, na spodok kus polystyrenu, hruby asi 2 cm, na vrch kvetinaca tiez taky kus. A volne miesto v krabici som vyplnila zhuzvanym novinovym papierom a este som tam strcila staru obliecku :o) aby im bolo teplo. Zalepila som krabicu a celu zimu stala vonku. Nepolievala som, len az na konci Unora. A darilo sa im perfektne, hoci v zime riadne mrzlo, vobec im to neublizilo. Prave naopak, kdesi som citala, ze tulipany musia prejst mrazmi, aby mohli zakvitnut.

Vrelo odporucam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika