Truhlík na sluníčku - osazení?



host - 99.24 (?)
6.4.2008 5:13

Každopádně muškáty vydrží skoro všechno, kromě přelití.Jestli odjíždíte na výkend a jsou pak opravdu vedra, muškáty jsou v pohodě.Ostatní kytky např. surfinie jsou krásný, ale když začnou pařáky, musíte zalévat i 2x denně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 57.124 (?), 3.4.2008 7:38, zobrazeno: 28131x

Dobrý den, chci si dát na okno truhlíky, ale nevím co do nich.Bydlíme v paneláku a okna máme na západ kam zhruba od 14hodin až do večera dost pálí sluníčko.Jeden truhlík mám samozavlažovací a dva obyčejné.Poraďe čím je osadit, aby květiny vydržely.Nejraději bych něco bohatě kvetoucího.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.34 (?), 3.4.2008 8:54

Prakticky cokoliv - muškáty, petúnie, surfínie, verbeny, snad jen begónie a balzamíny by se tam necítily dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.24 (?), 6.4.2008 5:13

Každopádně muškáty vydrží skoro všechno, kromě přelití.Jestli odjíždíte na výkend a jsou pak opravdu vedra, muškáty jsou v pohodě.Ostatní kytky např. surfinie jsou krásný, ale když začnou pařáky, musíte zalévat i 2x denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.35 (?), 9.4.2008 9:52
Každý rok dávám na okna muškáty ale chtěl bych zkusit něco jiného-odpolední slunko je ale až nesnesitelné.Zkoušel jsem lobelky, bidens.solánum, verbeny..Snad jen molice v kombinaci s muškáty je přijatelná.Ale nemá někdo zkušenosti s jinou kombinací.Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.62 (?), 20.8.2008 23:33

Ahoj, také jsem řešila tenhle problém s balkonem na jih a s jeho osazením. Musím přiznat, že mi v květinářství bezvadně poradili zkusit gazanie, opravdu vydrží neuvěřitelná vedra, vypadají velmi dobře, mají různé barvy květenství, od žluté přes oranžovou až do červené. A k tomu mám i velmi dobrou zkušenost s bylinkami jako je levandule, dobromysl, atp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 105.29 (?), 20.8.2008 23:49

Mám balkon na jih a sluníčko tam jde skutečně téměř celý den. V letošním roce mě konečně napadlo vysadit do samozavlažovacího truhlíku pouze 2 plnokvěté šrůchy a doprostřed molici. Původně jsem myslela, že dám ještě vždy mezi krajní šrůchu a molici nestařec. Nakonec zůstalo pouze u těchto 3 rostlin. Přestože se jedná o ten nejdelší rozměr truhlíku, zcela ho zaplnily. Pokud nevadí, že šrůchy kvetou na jedné rostlině několika různými barvami, jsou na sluníčko ideální. Tak se mi střídají postupně kvítky různých barev-tmavě a světle růžová, oranžová, světlolince žlutá a taková jako do cihlova, tmavší.¨Molice má šlahouny krásně visící přes zábradlí dolů. Další výhodou je, že není na balkoně "binec" od plátků kvítků např. muškátů, když zafouká vítr. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 190.226 (?), 5.9.2008 10:12

Léta mám v truhlících na jihozápad netřesky různých barev a tvarů, které tam samozřejmě i přezimují. I když zrovna nekvetou, jsou velmi dekorativní a nenáročné na zálivku.Klidně   bez vody týden i více. Na jaře odstraním   staré uhnilé rostliny a vše se   brzy krásně rozroste znovu.Prázdná místa lze doplnit vhodnou letničkou.

Zdravím Tamara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 190.226 (?), 5.9.2008 10:29

Semínka jsem přivezla z Anglie, název na sáčku byl   Purple Bell Vine, jde o popínavou jednoletku s nádhernými růžovýni zvonci a fial. středem. Dodržela jsem návod pro setbu, titěrná semínka přesto nevyklíčila. Našla jsem i jiné úžasné variety této rostliny na      britských zahradnických stránkách.

Pěstuje někdo u nás tuto rostlinu a jak?Potřebuji semena a sdělit zkušenosti, hlavně s klíčením. Děkuji   Tamara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.96 (?), 24.2.2009 18:43

Milá Tamaro, právě jsem obrdžela semena rhodochitonu, prodává je firma AEVVS Praha, Jana Masaryka 8., nabídka je na internetu, 4 semínka za 34 kc. dostala jsem 6 opravdu titěrných semínek za 70kč včetně poštovného a když zaplatím ještě za složenku, tak to bude rovná stovka. Tak jsem je hned zasadila a uvidíme, co z toho bude. Pokud jste zjistila něco nového, tak mi napište. mě tato popínavka uchvátila v Zahrádkáři, kde uvedli, že se semínka špatně shánějí.Hezky večer a pěstitelské uspěchy přeje Helena.  helena.gabrova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.16 (?), 30.5.2009 13:00

Já jsem si koupila tuto rostlinku na trhu ve Zlíně Pod kaštany, zatím začíná růst nevím co s ní vyroste, ale dle obrázků se na ni moc těším, jedna rostlinka stála 40 Kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika