Truhlík na sluníčku - osazení?



host - 172.35 (?)
9.4.2008 9:52
Každý rok dávám na okna muškáty ale chtěl bych zkusit něco jiného-odpolední slunko je ale až nesnesitelné.Zkoušel jsem lobelky, bidens.solánum, verbeny..Snad jen molice v kombinaci s muškáty je přijatelná.Ale nemá někdo zkušenosti s jinou kombinací.Díky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 57.124 (?), 3.4.2008 7:38, zobrazeno: 28110x

Dobrý den, chci si dát na okno truhlíky, ale nevím co do nich.Bydlíme v paneláku a okna máme na západ kam zhruba od 14hodin až do večera dost pálí sluníčko.Jeden truhlík mám samozavlažovací a dva obyčejné.Poraďe čím je osadit, aby květiny vydržely.Nejraději bych něco bohatě kvetoucího.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.34 (?), 3.4.2008 8:54

Prakticky cokoliv - muškáty, petúnie, surfínie, verbeny, snad jen begónie a balzamíny by se tam necítily dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.24 (?), 6.4.2008 5:13

Každopádně muškáty vydrží skoro všechno, kromě přelití.Jestli odjíždíte na výkend a jsou pak opravdu vedra, muškáty jsou v pohodě.Ostatní kytky např. surfinie jsou krásný, ale když začnou pařáky, musíte zalévat i 2x denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.35 (?), 9.4.2008 9:52
Každý rok dávám na okna muškáty ale chtěl bych zkusit něco jiného-odpolední slunko je ale až nesnesitelné.Zkoušel jsem lobelky, bidens.solánum, verbeny..Snad jen molice v kombinaci s muškáty je přijatelná.Ale nemá někdo zkušenosti s jinou kombinací.Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.62 (?), 20.8.2008 23:33

Ahoj, také jsem řešila tenhle problém s balkonem na jih a s jeho osazením. Musím přiznat, že mi v květinářství bezvadně poradili zkusit gazanie, opravdu vydrží neuvěřitelná vedra, vypadají velmi dobře, mají různé barvy květenství, od žluté přes oranžovou až do červené. A k tomu mám i velmi dobrou zkušenost s bylinkami jako je levandule, dobromysl, atp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 105.29 (?), 20.8.2008 23:49

Mám balkon na jih a sluníčko tam jde skutečně téměř celý den. V letošním roce mě konečně napadlo vysadit do samozavlažovacího truhlíku pouze 2 plnokvěté šrůchy a doprostřed molici. Původně jsem myslela, že dám ještě vždy mezi krajní šrůchu a molici nestařec. Nakonec zůstalo pouze u těchto 3 rostlin. Přestože se jedná o ten nejdelší rozměr truhlíku, zcela ho zaplnily. Pokud nevadí, že šrůchy kvetou na jedné rostlině několika různými barvami, jsou na sluníčko ideální. Tak se mi střídají postupně kvítky různých barev-tmavě a světle růžová, oranžová, světlolince žlutá a taková jako do cihlova, tmavší.¨Molice má šlahouny krásně visící přes zábradlí dolů. Další výhodou je, že není na balkoně "binec" od plátků kvítků např. muškátů, když zafouká vítr. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 190.226 (?), 5.9.2008 10:12

Léta mám v truhlících na jihozápad netřesky různých barev a tvarů, které tam samozřejmě i přezimují. I když zrovna nekvetou, jsou velmi dekorativní a nenáročné na zálivku.Klidně   bez vody týden i více. Na jaře odstraním   staré uhnilé rostliny a vše se   brzy krásně rozroste znovu.Prázdná místa lze doplnit vhodnou letničkou.

Zdravím Tamara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 190.226 (?), 5.9.2008 10:29

Semínka jsem přivezla z Anglie, název na sáčku byl   Purple Bell Vine, jde o popínavou jednoletku s nádhernými růžovýni zvonci a fial. středem. Dodržela jsem návod pro setbu, titěrná semínka přesto nevyklíčila. Našla jsem i jiné úžasné variety této rostliny na      britských zahradnických stránkách.

Pěstuje někdo u nás tuto rostlinu a jak?Potřebuji semena a sdělit zkušenosti, hlavně s klíčením. Děkuji   Tamara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.96 (?), 24.2.2009 18:43

Milá Tamaro, právě jsem obrdžela semena rhodochitonu, prodává je firma AEVVS Praha, Jana Masaryka 8., nabídka je na internetu, 4 semínka za 34 kc. dostala jsem 6 opravdu titěrných semínek za 70kč včetně poštovného a když zaplatím ještě za složenku, tak to bude rovná stovka. Tak jsem je hned zasadila a uvidíme, co z toho bude. Pokud jste zjistila něco nového, tak mi napište. mě tato popínavka uchvátila v Zahrádkáři, kde uvedli, že se semínka špatně shánějí.Hezky večer a pěstitelské uspěchy přeje Helena.  helena.gabrova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.16 (?), 30.5.2009 13:00

Já jsem si koupila tuto rostlinku na trhu ve Zlíně Pod kaštany, zatím začíná růst nevím co s ní vyroste, ale dle obrázků se na ni moc těším, jedna rostlinka stála 40 Kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika