Pěstujete nějaké balkonovky ze semen?



host - 119.244 (?)
11.2.2009 10:08

Dobrý den, lobelky pěstuji ze semen. Co nejdříve vyset, pak přepikýruji do sadbovačů 3x3, a v půlce května sadím ven, pokud chcete sadit do truhlíků můžete dát ven i dříve. Pikýruji asi po pěti rostlinkách, jsou droboučké, takže to stejně po jedné nejde   Vloni jsem poprvé vypěstovala ze semen Brachycome - všelichu a truhlíky osazené touto rostlinkou byly úžasné.  Jitka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 210.193 (?), 17.1.2009 23:08, zobrazeno: 20721x

Mám ráda balkonové rostliny např. surfinie, petunie, balkon gold, lobelky a jiné. Tyto rostliny vždy kupuji. Chtěla bych si ale letos vypěstovat něco i ze semen, abych měla truhlíky s více stejnými rostlinami. Pěstujete tyto balkonovky ze semen a jaké s tím máte zkušenosti? Vyrostou ze semen silné sazeničky i když nemáte vytápěný skleník? děkuji Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.166 (?), 20.1.2009 18:06

Pěstovala jsem lichořeřišnice, bohužel na můj balkon se nehodí  (je přímo na jih, takže i když bohalě kvetly, zároveň jim žloutly listy a tak moc nezdobily).Ale narostly krásně a jsou to skvělé kytky a zelenina zároveń, listy se dají používat stejně jako naklíčená řeřicha a květy jsou hezké a moc dobré třeba na chlebíčkách.

Každoročně taky pěstuju pnoucí fazole s červenými květy. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.29 (?), 20.1.2009 18:37
pestuji tak coleus, sanvitalie,lobelky, salveje zarive...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.2 (?), 21.1.2009 16:20

děkuji za vaše reakce. Já mám s lichořeřišnicemi také dobré zkušenosti, ale pěstuji je přímo v půdě, většinou pod ovocnými stromy.  V truhlících pěstuji pelargonky, surfinky, balkon gold, bakopu a lobelky. Chtěla bych si letos vyset tyto rostlinky ze semen, ale nemám s tím zkušenosti, jestli vzejdou a dobře vyrostou. Jestli je jich třeba víckrát přepikýrovat, aby byly silné. Nevím po kolika semínkách mám vysévat lobelky do trsu. Poradí někdo? děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 119.244 (?), 11.2.2009 10:08

Dobrý den, lobelky pěstuji ze semen. Co nejdříve vyset, pak přepikýruji do sadbovačů 3x3, a v půlce května sadím ven, pokud chcete sadit do truhlíků můžete dát ven i dříve. Pikýruji asi po pěti rostlinkách, jsou droboučké, takže to stejně po jedné nejde   Vloni jsem poprvé vypěstovala ze semen Brachycome - všelichu a truhlíky osazené touto rostlinkou byly úžasné.  Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.2 (?), 12.2.2009 15:17

Jitko přeji dobrý den, díky za vaši reakci. Lobelky jsem měla vysazené předloni a jelikož byla minulá zima mírná, tak se mi na záhonku vysemenily a byly dřívější, než ty, které jsem vysela. Zaujalo mě vaše sdělení o rostlince "všelicha",  já ji neznám, ale píšu si a hned se podívám na internet jak vypadá a jestli je někde v obchodech. Jsem ráda za tyto typy, protože já jsem vyzkoušela vyset snad všechnya semínka, kt erá se dají koupit a mám zkušenost, že některé prostě nevypadají tak pěkně jak na obrázku, nebo jsou moc vysoké a na záhonku se klátí nebo prostě živoří. Tak jsem ráda za zkušenosti druhých, protože já už další semínka nových rostlïn nezkouším, protože s tím nemám dobré zkušenosti. Pokoušela jsem se několikrát získat vlastním přičiněním bakopu a balkon gold, letos se mi z mnoha řízků podařila vypěstovat bakopa, začíná kvést, ale myslím že ještě nemám vyhráno, že ještě může zajít, když bude pořád tak málo slunce. Rovněž jsem před 2 týdny vysela semena balkon gold, které jsem si nasbírala z loňských rostlin a hodně mi jich vzešlo, takže uvidím - teď jsou dost vytáhlé.     Jinak mám také dobré zkušenosti s výsevem gazánií, pěkně kvetou až do mrazů, také je pěkná šrucha, ale vysévám je doma do truhlíků a pak přesazuji ven.  Také se snažím získávat nové trvalky z Lukon-glads, každý rok si něco objednávám,  kupuji hodně bohyšky, mám popelivky, litodoru a další.  Také hodně kupuji clemantisy, mám už hodně druhů. Přeji vám hodně úspěchů s pěstováním Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 85.235 (?), 28.5.2009 17:29

Letos jsem vyzkoušel vypěstovat petúnie a surfinie ze semínek. Byl jsem velice překvapený, že mi normálně na okením parapětě vzešla skoro všechna semínka, rychle vyrostly pěkné rostliny, a začaly kvést hned na začátku května, teď jsou stejně velké jako ty kupované.

Určitě můžu doporučit- přepadávající petunie PENDULA směs (ty jsou snad nejbohatší), surfinie wonder wave blue (i když mají být modré je to taková ta surfíniová temněfialová barva), purple velvet, Mirage morn, mambo - ty jsem koupil na semo.cz, pak jsem ještě v obchodě sehnal směs plnokvětých Bonanza... Všechny vyrostly, jenom doporučuju, několikrát pikýrovat.

Sel jsem koncem ledna, koncem února jsem je přepikýroval do rašelinových sadbovačů které jsem získal navlhčením rašelinových tablet, už v březnu ale prorostly i ty květináče a musel jsem je znovu sázet do takových těch,,9cm" plastových, ty co se v nich prodávají v obchodě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.66 (?), 1.8.2009 11:49

Můžu se zeptat jak jste dával semínka naklíčit? Kelímek s hlínou a na něm folie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 14.2.2010 16:05

dobrý den, navazuji na lońskou diskusi.

Pěstujete někdo petunie ze semen? Daří se? poradíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 15.2.2010 12:54
Vloni jsem sela žluté petunky a surfinky Perple. Sebrala jsem si semínka těch surfínek a tuto neděli jsem je zrovna zasela do rašelinových tablet. Nechám je nabotnat a pak z papíru pomalu sklepnu po jednom semínku doprostřed tablety a semínko přimáčknu. Mám je v takovém menším foliáčku co běžně prodívají v hobbymarketech. Jsem sama zvědavá jaké budou. Sazeničky musíte pak několikrát zaštípnout, aby se rozvětvily. Mě ty tablety vyhovují. Když jsou již kytičky větší zasadím je do květináčku i s tabletou a pak již do truhlíku. Nemusí se pikýrovat. Nevím jestli jsou netykavky sultánky také považovány za balkonovky, ale já je mám v truhlících i v záhonech. Ty vysevám do vysevního substrátu, pak je musím píkýrovat a zaštípnout i když se mi zdá, že jsou bohatší ty v truhlících. Zasela jsem i stříbrný vítr, tak jsem taky zvědavá jestli něco vyleze. Ať se daří a už se na nás začne usmívat a hřát sluníčko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika