Muškáty



host - 4.182 (?)
16.3.2011 17:32

Já jsem dávala do 80 cm truhlíku 8 i více sazeniček a muškáty trpěly plísní. Pak mi poradila paní v zahradnictví, že se mají dávat od sebe 20 cm a budou vypadat zdravě. Při správném hnojení se krásně rozrostou. Takže bych volila 2 až 3 sazeničky. Rozinka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 187.3 (?), 16.3.2011 15:46, zobrazeno: 17678x

Dobrý den, kolik sazeniček pnoucích muškátů vsadit do truhlíku dlouhého 40 centimetrů? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 16.3.2011 16:26

Dobrý den, já dávám 4-5 a vždy nádherně vyrostou i kvetou. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 16.3.2011 16:47

Já dávám 4 a mezi ně molici a vypadají pěkně -rozrostou se a dělají pěknou dekoraci

při každé zálivce hnojím střídavě na list a květ , aby měly dostatek živin


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.182 (?), 16.3.2011 17:32

Já jsem dávala do 80 cm truhlíku 8 i více sazeniček a muškáty trpěly plísní. Pak mi poradila paní v zahradnictví, že se mají dávat od sebe 20 cm a budou vypadat zdravě. Při správném hnojení se krásně rozrostou. Takže bych volila 2 až 3 sazeničky. Rozinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.254 (?), 16.3.2011 17:51

Do 60 cm dávám 6-7 sazeniček, podle velikosti sadby. Ted už je mám 2 týdny v truhlících, přes den jsou na balkon.Nikdy mě neplesnivěly, v sezoně přidávám denně Kristalon Plod a Květ, občas i Růst ve dvojité dávce než je doporučeno, tj. 2 odměrky na 5 lt. Do truhlíku při výsadbě dávám dolů hrst koňského hnoje, nad to do vyšší vrstvy trochu cereritu. Chce to ale s citem, jinak to odejde. V srpnu mám převisy 80-100 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 16.3.2011 18:19

Mě se tedy také nestalo, že by mi muškáty plesnivěly, asi jste je moc zalévala.Já mám okna na jih a oni milují slunce, takže se jim daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.163 (?), 16.3.2011 21:58

No to ale dáváte čtyřnásobnou dávku, než je doporučena, jelikož v návodu je 1 odměrka na 10 l vody. To se tedy Vaše muškáty mají opravdu dobře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.254 (?), 17.3.2011 10:18

Tak to jsem netušil, že je tak krmím:-))) Když po roce 89 jsme obdivovali muškáty v Německu a Rakousku, vyzvídal jsem na místních, čím to je, že je mají tak nádherný... A ti mi potvrdili, že je to jen a jen ve vhodném hnojení... Zalévat se musí taky pravidelně, ale přísušek třeba týden když jsme na dovolené snesou... A to nemám žádné samozavlažovací truhlíky. Ale jasně, že se na to musí s rozmyslem, hlavně na začátku sezony, aby se to nepřehnalo a potom už to nic nezachrání, když to s hnojením přeženete. Začal jsem s těmito dávkami před léty až někdy v srpnu, kdy jsem vlastně zkoušel, co vydrží... Kdyby tehdy odešly, už by mě to ke konci sezony tak nemrzelo..A oni neodešly, ale krásně začaly růst a kvést..Nad Kristalon není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 214.150 (?), 18.4.2011 21:49

Přesně tak, pravidelně zalévat a důkladně hnojit kristalonem a hlavně vyštipovat odkvetlé či větrem polámané stonky. Já osobně mám nejraději mixované truhlíky. Pořád něco kvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Halinka - (27) - 60.45 (?), 14.4.2011 9:37

Já dávám do "padesátky" 3 sazeničky, do "šedesátky" 4 sazeničky. Vždy se mi krásně rozrostou a pěkně kvetou. Letos jsem ale udělala něco špatně. Nechtělo se mi vyhazovat loňskou zeminu, tak jsem ji vyndala z truhlíků a promíchala s NPK hnojivem a vrátila zpátky do truhlíků. V Bauhausu jsem koupila 4 platíčka po 10 sazenicích a pěkně do toho zasázela. Skoro všechny muškáty "odešly", pravděpodobně jsem je spálila, jinak si to nedokážu vysvětlit. Takže mám zatím po radosti. Uvažuji, že bych mezi přeživší muškáty vysela lichořešišnici pnoucí, co vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika