Mrazuvzdorný muškát



host - 183.242 (?)
8.2.2011 16:19

Dobrý den, docela by mne zajímalo, a určitě nejen mne, jak dopadl na podzim mrazuvzdorný muškát a jaké jsou téměř po roce zkušenosti s jeho pěstováním. Díky za info. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

keiti - (4) - 150.58 (?), 24.4.2010 12:43, zobrazeno: 20090x

Zdravím, nevíte někdo kde se dá sehnat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 25.4.2010 8:57

Viděl jsem je na Floře v Olomouci, taky v Moravské Třebové na ulici. Podle mě je to velká bublina - dobrý tah agrobyznysu. Takové nenápadné truhlíkové  kvítko, kdyby se jmenovalo jinak,  by si nikdo nekoupil. Květy jsou dvoubarevné, rostlina se běžné pelargonii  vůbec nepodobá. Ale jako mrazuvzdorný muškát je to bomba. Sazenička za 100 Kč a jdou na dračku. Sám jsem se taky nechal zblbnout a koupil ho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.2 (?), 25.4.2010 20:07

dobrý den, na jiných webových stránkách česká pěstitelka a sběratelka muškátů tvrdí, že je to jen lživá reklama za účelem prodeje a že mrazuvzdorný muškát prostě neexistuje. Možná by k tomu měl co říct pan Janča?

panidana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 25.4.2010 22:57

Paní Dano, existuje 60 tisíc druhů kvetoucích rostlin, nemůžu znát vše o všech...

Ale když ve mne máte takovou důvěru, tak jsem se trošku porozhlédnul po zahraničním netu a zjistil jsem toto:

Stránky prodejců uvádějí název Pelargonium violareum, původ ze severovýchodní Asie a mrazuvzdornost až k - 15 C.

Stránky botaniků a pěstitelů uvádějí rostlinu se stejným názvem a květy, synonymum P. tricolor a několik dalších, původ z Jižní Afriky - jako všechny pelargonie, roste většinou jako letnička!!!, mrazuvdornost do -4 C.

Sám s rostlinou zkušenosti nemám, na Flóře jsem letos nebyl, ale celé mi to příjde jako reklamní humbuk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 25.4.2010 23:34

"Splendid"

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.242 (?), 8.2.2011 16:19

Dobrý den, docela by mne zajímalo, a určitě nejen mne, jak dopadl na podzim mrazuvzdorný muškát a jaké jsou téměř po roce zkušenosti s jeho pěstováním. Díky za info. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.150 (?), 2.5.2011 13:08

Loni na jaře, jsem se nechala zlákat mrazuvzdorným muškátem. Dala jsem ho do skalky kterou mám přikrytou netkanou textilií a mulčem, na podzim jsem ho hodně přikryla chvojím, nemám totiž moc prostor, kde muškát skladovat a v zahrad. centru mi řekli, že to tak bohatě stačí. Letos mám ve skalce suchý keříček nejspíš zmrzlej. tak jsem opět naletěla místním prodejcům a jejich reklamnímu tahu. Doufám, že měl někdo víc štěstí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 2.5.2011 13:13

Všechny nám přes vcelku mírnou zimu vymrzly. 
Líto mi ho není, kytka oproti pravým muškátům nebyla ani příliš vzhledná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika