Množení fuchsií



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?)
5.9.2017 13:53

Ještě jsem zapomněl uvést, že přezimování fuchsií potmě bez listů, má jednu obrovskou výhodu oproti přezimování s listy ve světlé chladné místnosti. Budete totiž mít jistotu, že s vašimi rostlinami nepřezimoval ani jeden živočišný škůdce a budete mít od nich pokoj pravděpodobně celou pěstitelskou sezónu. Teda pokud si nějaké nepřinesete domů zjara, popřípadě některý z vašich sousedů, s nakoupenými rostlinami ze zahradnictví. Ve sklenících totiž škůdci přezimují na 100% angry Ani několikrát opakované ošetření insekticidy je nedokáže zcela vyhubit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 56.190 (?), 4.9.2017 17:19

Mám dvě staré fuchsie a čtyři mladé. Na podzim je dám v paneláku na chodbu, ony všechny krásně kvetou, nakonec je ostříhám, ale brzy na jaře zase nasadí poupata. V květnu je dám na záhony. kde až do konce srpna zůstanou přesně v tom stavu, v jakém byly, když jsem je vysadila ven, tzn malinká poupata, květ žádný. Teprve v září začnou poupata růst a v říjnu už všechny kvetou, takže když je dám přezimovat, jsou nejkrásnější, že je mi líto je stříhat. A tak se to opakuje každý rok. Na záhoně jsou v polostínu, přímé slunce nemají. V čem dělám chybu? Díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.84 (?), 4.9.2017 18:03

Chybu děláte v tom, že jim nedopřejete vegetační odpočinek, ideálně během listopadu, prosince, ledna a částečně února. Rostliny si jej potom vynutí od května do srpna, jak píšete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 56.190 (?), 4.9.2017 19:00

Děkuji za reakci, ale jak to udělat, když na chodbě je teplo, fuchsím se to zřejmě líbí, a tak chtějí hned kvést? Předloni jsem je ostříhala někdy v listopadu, v únoru už skoro začaly kvést, ostříhala jsem je znova, v květnu měly malinká poupata, přes léto se nic nědělo a na podzim začaly kvést, prostě obvyklý kolotoč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 4.9.2017 20:35

Protože nemám pro přezimování fuchsií světlé chladné prostory s teplotou +5 stupňů Celsia, jak se doporučuje, osvědčilo se mi přezimování bez listů ve tmě, ve sklepě na brambory. Poslední teplé a slunečné dny koncem září využiji k zakrácení letošních výhonů, vystavím řezy Slunci, aby se zastavilo vytékání mízy a samozřejmě už nezalévám, dokud neuschnou zbývající listy. Potom uschlé listy odstraním, rostliny mírně zaleji aby nepřeschnul kořenový bal a uložím je do sklepa. Ve sklepě je dostatečně vlhký vzduch, takže nemusím dále zalévat. Ze sklepa je vynáším kolem poloviny února do normálně vytápěné místnosti, a začnu zalévat. Nadbytečné nové výhony vylamuji a dávám zakořenit, abych měl i nové rostliny.

Zadejte si do vyhledavače Pěstování fuchsií: přezimování, zaštipování, hnojení, letnění a tam se dozvíte potřebné informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.5 (?), 5.9.2017 10:42

Během sezony se už nemají střihat, protože aby pak kvetly potřebují 2 měsíce. Dříve jsem zimovala v paneláku ve sklepu, ale je tam dost teplo a tak je dávám v zahradní chatce do sklepa, asi jako píše Jiří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 5.9.2017 13:53

Ještě jsem zapomněl uvést, že přezimování fuchsií potmě bez listů, má jednu obrovskou výhodu oproti přezimování s listy ve světlé chladné místnosti. Budete totiž mít jistotu, že s vašimi rostlinami nepřezimoval ani jeden živočišný škůdce a budete mít od nich pokoj pravděpodobně celou pěstitelskou sezónu. Teda pokud si nějaké nepřinesete domů zjara, popřípadě některý z vašich sousedů, s nakoupenými rostlinami ze zahradnictví. Ve sklenících totiž škůdci přezimují na 100% angry Ani několikrát opakované ošetření insekticidy je nedokáže zcela vyhubit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika