Množení fuchsií



host - 143.84 (?)
4.9.2017 18:03

Chybu děláte v tom, že jim nedopřejete vegetační odpočinek, ideálně během listopadu, prosince, ledna a částečně února. Rostliny si jej potom vynutí od května do srpna, jak píšete.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 56.190 (?), 4.9.2017 17:19

Mám dvě staré fuchsie a čtyři mladé. Na podzim je dám v paneláku na chodbu, ony všechny krásně kvetou, nakonec je ostříhám, ale brzy na jaře zase nasadí poupata. V květnu je dám na záhony. kde až do konce srpna zůstanou přesně v tom stavu, v jakém byly, když jsem je vysadila ven, tzn malinká poupata, květ žádný. Teprve v září začnou poupata růst a v říjnu už všechny kvetou, takže když je dám přezimovat, jsou nejkrásnější, že je mi líto je stříhat. A tak se to opakuje každý rok. Na záhoně jsou v polostínu, přímé slunce nemají. V čem dělám chybu? Díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.84 (?), 4.9.2017 18:03

Chybu děláte v tom, že jim nedopřejete vegetační odpočinek, ideálně během listopadu, prosince, ledna a částečně února. Rostliny si jej potom vynutí od května do srpna, jak píšete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 56.190 (?), 4.9.2017 19:00

Děkuji za reakci, ale jak to udělat, když na chodbě je teplo, fuchsím se to zřejmě líbí, a tak chtějí hned kvést? Předloni jsem je ostříhala někdy v listopadu, v únoru už skoro začaly kvést, ostříhala jsem je znova, v květnu měly malinká poupata, přes léto se nic nědělo a na podzim začaly kvést, prostě obvyklý kolotoč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 4.9.2017 20:35

Protože nemám pro přezimování fuchsií světlé chladné prostory s teplotou +5 stupňů Celsia, jak se doporučuje, osvědčilo se mi přezimování bez listů ve tmě, ve sklepě na brambory. Poslední teplé a slunečné dny koncem září využiji k zakrácení letošních výhonů, vystavím řezy Slunci, aby se zastavilo vytékání mízy a samozřejmě už nezalévám, dokud neuschnou zbývající listy. Potom uschlé listy odstraním, rostliny mírně zaleji aby nepřeschnul kořenový bal a uložím je do sklepa. Ve sklepě je dostatečně vlhký vzduch, takže nemusím dále zalévat. Ze sklepa je vynáším kolem poloviny února do normálně vytápěné místnosti, a začnu zalévat. Nadbytečné nové výhony vylamuji a dávám zakořenit, abych měl i nové rostliny.

Zadejte si do vyhledavače Pěstování fuchsií: přezimování, zaštipování, hnojení, letnění a tam se dozvíte potřebné informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.5 (?), 5.9.2017 10:42

Během sezony se už nemají střihat, protože aby pak kvetly potřebují 2 měsíce. Dříve jsem zimovala v paneláku ve sklepu, ale je tam dost teplo a tak je dávám v zahradní chatce do sklepa, asi jako píše Jiří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 5.9.2017 13:53

Ještě jsem zapomněl uvést, že přezimování fuchsií potmě bez listů, má jednu obrovskou výhodu oproti přezimování s listy ve světlé chladné místnosti. Budete totiž mít jistotu, že s vašimi rostlinami nepřezimoval ani jeden živočišný škůdce a budete mít od nich pokoj pravděpodobně celou pěstitelskou sezónu. Teda pokud si nějaké nepřinesete domů zjara, popřípadě některý z vašich sousedů, s nakoupenými rostlinami ze zahradnictví. Ve sklenících totiž škůdci přezimují na 100% angry Ani několikrát opakované ošetření insekticidy je nedokáže zcela vyhubit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika