Kdy s truhlíky ven?



hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?)
19.5.2008 12:10

Milá micuko!

Já jsem sázela o víkendu se synkem darovaný durman do záhonku (je mi jasné, že ho budu na podzim zase vykopávat) a jelikož jsme oba šikulové, podařilo se nám jednu mladou větvičku ulomit. Takže jsem vyhrábla ještě jednu dírku vedle a uvidím, jestli budu mít durmany dva a nebo jeden oplešatělý...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 14.5.2008 14:42

Milá Micuko!

Kamarádka dostala minulý týden Durman od svého syna ke Dni matek  - takový v květnáči, mírně zavadlý. Obrátila se na mne s dotazem, cože to má. A jelikož neznaje, usoudila jsem, že zeptaje se, bude nejlepší volba.

A tak jsem se zde dozvěděla co má a předala jí informaci. Málem to s ní šlehlo - ánšto má psa, který okusuje vše co vyroste. Durman jsem od jisté smrti zachránila tím, že si ho vezmu já - děti mám velké a tak snad jim i manželovi vysvětlím, že tahle kytičky je jedovatá a že jí nesmějí olizovat ani okusovat. .

Prý krásně kvete a pak má semínka. Takže jestli Durman neumořím, než udělá semínka, klidně Vám pak nějaké pošlu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 14.5.2008 15:08

Marcelko, těm vašim klukům to určitě vysvětlíte toho se nebojím, k úhoně by snad jen přišli, kdyby jste jim jako zkušená bylinkářka z durmanových lístků čajík vařila (ach ta Maryša) Jinak díky za nebídku, pokud to opravdu špatně dopadne tak se určitě ozvu.Já jsem asi trochu cvok, protože pěstuji ze semínek co se dá, i když na květy pak čekám delší dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 43.23 (?), 14.5.2008 21:09

Proč cvok? To jste dobrá. Já se snažím, dokonce sbírám během jara a léta semínka, nakoupím další a pak... nestíhám časově. Nějak se mi do toho vždy zaklíní průklest a řez ovocných stromů, 2-3 operace, vždy nějaké objektivní důvody. Nakonec se mi podaří vypiplat desetinku plánovaného a zbytek koupím jako sazenice. Co jde, to nařízkuju, to ano-kytky i keře. Orlíčky mi rovněž kvetou, ale vypadá to, že co nevidět pokvete pnoucí růže, která mívá 1.kvetení v červnu a velkokvětý clematis. Taky se rozvíjejí první kopretiny a chrpy. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 15.5.2008 8:37

V tom případě jsem zralá pro Bohnice  Doma mám v bytě 3+1 přes 50 květináčů s kytkama - z každé návštěvy si přivezu kousek nějaké kytky či semínka a dávám je do své porodnice (parapet na okně v ložnici). Když se některé kytičce na jejím stanovišti nedaří, jde do sanatoria (parapet na okně v obýváku).

Na zahradě není pro kytky kam šlápnout  ... prostě paráda. Držím všem postiženým postel u mě v pokoji!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 15.5.2008 12:42

Jéé, tak to jsem ráda, že v tom nelítám sama.Když jsme z manželem někam odjížděli tak holky měly vždy proslov - to nás tady necháte jak bezdomovce v botanický zahradě??Je pravda, že taky občas nestíhám hlavně když zdraví trochu stávkuje, ale stejně neodolám, a semínka sháním, nové kytky kupuji aaaaaa, však to znáte.Joj, ale jedna se pomamila, nedávno přijela a hrdě hlásila, že už má 4 kytky tak tajně doufám, že jí to chytne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 19.5.2008 12:03

Zpráva pro Marcelku K. Tak ten můj durmánek je v háji(zeleném) nebo kam kytičky odcházejí když ukončí život v zemi nebo v květináči.Ale, abych nesmutnila, dostanu novou rostlinu.Včera přijela kamarádka, udělala odbornou prohlídku, a naznala, že vyhodit, a příští týden mi doveze jiný.Tak už se těším na nového člena rodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 19.5.2008 12:10

Milá micuko!

Já jsem sázela o víkendu se synkem darovaný durman do záhonku (je mi jasné, že ho budu na podzim zase vykopávat) a jelikož jsme oba šikulové, podařilo se nám jednu mladou větvičku ulomit. Takže jsem vyhrábla ještě jednu dírku vedle a uvidím, jestli budu mít durmany dva a nebo jeden oplešatělý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 19.5.2008 12:27

Tady u nás na dědině je jedna paní takto pěstuje. Na jaře do záhonu k východní zdi domu a na zimu zpět. A pomáhá celá rodina, má tam 4 kousky tak1.7m vysoké a prostě nádhera.Ale zas na druhou stranu jak sama říká přes léto by jen s vodou běhala, tahle velikost je přes léto k neuzalívání, když je v květináči.Tak ať se tomu vašemu daří, teda teď už těm vašim, už jsou dva.Držím palce, hlavně tomu maličkému, ať roste a sílí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika