Hydrogel?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?) 
23.4.2009 15:18

Ale já přece nepíšu o pěstování v nádobách, reaguju na to sypání na záhonky a pod stromky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 23.4.2009 15:25

Ony kondicionéry se používají i u nás mimo poušť nejen do nádob, ale i při vysazování keřů, stromků i květin do volné půdy. I v těchto případech se dávají z důvodu zadržení vody kolem kořenů a následně lepšího zakořenění. A rovněž ne každý bydlí u vysazených rostlin a je docela fajn, když ví, že než bude moci vylít konev vody k vysazeným rostlinám, že mu neuschnou. Zrovna letos, když jsme "vlétli" ze zimy do léta, ta jarní výsadba moc vody z přírody nedostala. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 23.4.2009 15:29

reakce na romila (661) - xxx.xxx.53.50 (?), 23.4.2009 15:25: To máte určitě z reklamních letáků od výrobce. Půda nevysychá do hloubky, i letos na jaře je suchých jen pár cm na povrchu, dál je vlhká zem. Ani v létě to není o moc horší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 23.4.2009 17:11

Uděláte dobře, když necháte romilu na pokoji. Ví velmi dobře co píše. Zrovna moje přítelkyně bydlí v místě, kde je největší dešťový stín v této republice. Tam již v této době je sucho. Je třeba o tom něco vědět a potom argumentovat. Nejen blábolit. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 23.4.2009 17:42

Dobrý den, Stanislawe, díky za podporu. Pan Zahrádkářský kacíř neupřesnil ani v jaké zemi bydlí natož, aby upřesnil konkrétnější místo. I tak pochybuji, že by časově zvládl "prohrábnout" půdu na několika odlišných a vzájemně vzdálených místech naší republiky. Krom toho mám pocit, že než se zaregistroval, vystupoval pod č.176.22 a pokud ne, tak jeho připomínky k různým tématům, se diskutujícímu s oním číslem velice podobají. Mějte moc fajn. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 23.4.2009 18:26

Upřesnil níže. Kde tedy bydlíte vy, že si myslíte že to potřebujete? Když prohrábnete půdu jak hluboko je vyschlá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 23.4.2009 17:48

Stanislave já neblábolím. Plzeňsko taky patří mezi sušší místa a taky tu pár týdnů na začátku dubna nepršelo. Vím o čem mluvím, vážně si to zkuste, až bude týdny bez deště a budete si říkat jaké je strašné sucho, tak si zkuste rozrýt nezalívaný záhon. Aby bylo aspoň nějakých 10-15cm suchých tak musí být opravdu sucho a teplo kolem 30°.

Venku to nemá v ČR význam nikde, protože u nás prší celý rok. Význam to může mít někde v monzunových nebo středomořských klimatech, kde několik měsíců neprší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 23.4.2009 20:17

Vzhledem k tomu, že jsem vysazovala maliny, rybíz, zimolez kamčatský a jablůňku, které se na podzim nezdařilo vysadit, nemusím ani prohrabovat zeminu na povrchu. Skutečně sucho. Kde bydlím asi není tak podstatné, ale zahradu mám na okraji Českého středohoří-Úštěcko. Sama jsem hydrogel venku nepoužila, protože včas zalít můžu. Kdybych ale byla vzdálena od nově vysazeného, zjara bych neriskovala uschnutí a hydrogel použila, když ta možnost je. Při výsadbě na podzim, je jiná situace. Dny jsou krátké, sluníčko nehřeje tak intenzivně a hlavně kratší dobu. A jak radíte p. Stanislawovi rozrýt záhon po týdnech bez deště-to jsme udělali s mechanizací minulý týden-sucho. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 23.4.2009 21:02

Sucho ano. Ale do jaké hloubky? A byl záhon v klidu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 19.5.2010 19:47

Půdní kondicionéry (jako jsou hydrogely) se používají léta (na internetu lze nalézt i výsledky studií VÚRV) při rekultivacích. Procenta stromků, které se ujaly, svědčí rozhodně pro testované půdní kondicionéry. Jiná je otázka, zda nejsou zbytečné v půdách, které dobře vážou vodu. Jsou lepší než jíly, protože voda v nich vázaná je pro rostliny dostupnější, mají mít neutrální pH a půdu neutužují. V půdě nezůstanou napořád - dojde k jejich degradaci (konkrétně u Terracottemu je to tuším 6 let). Pak se musejí znovu dodat. Jinak, kdo by měl z hydrogelů strach, ať si ověří, z čeho se vyrábějí kontaktní čočky a v čem to bádal Wichterle.

To, že půda dokáže vyschnout opravdu do hloubky, jsem si ověřila v roce 2004, kdy nám uschlo několik 50letých třešní - vysokokmenů ve volném selském sadu. Umtata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika