Hydrogel?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 244.121 (?) 
11.3.2014 18:38

velký omyl pane, dekorativní pochází od výrobců z Číny míně často z USA, do půdy ne bez rizika nejeasného složení (ta Čína)...

kvalitní hydrogel do půdy je vyráběn nejblíže v Německu je pH neutrální a ekologicky testovaný pro použití v celé EU.

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 12.3.2010 9:48

jen tak mimochodem jsem si přečetl zdejší diskusi o hydrogelech a chvíli googloval a zjišťoval dostupnost hydrogemů na trhu. Jsou, ale poněkud drahé (2 x 10 g á 60-80 kč)

Pokud by si kdokoli přál j jemně frakcionovaným hydrogelem při zlepšování kvalit substrátů, doporučoval bych koupit velké balení plen Pampers č 6. Ve velkém balení je po rozebrání všech plen naprosto inertní hydrogel, jehož celkovou kapacitu v nasátí vody odhaduji na 10-15 litrů vody.

Ve srovnání s cenami hydrogelů v květinářství je cena zlomková. Hydrogel v Pemperskách je opravdu jemně frakcionovaný - velikost nasátého zrna je okolo 2mm. Nejsem odborník přes pěstební substráty, netuším, zda by takto jemná frakce nemohla způsobovat nějaké problémy.(?)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 12.3.2010 10:27

Řekl bych, že ta velikost hydrogelu není důležitá. Důležité bude spíš množství této látky dodané do substrátu, jelikož pojme zase určité množství vody. A stejně tak důležité bude, aby v takovém substrátu byly přísady, které umožní kvalitní provzdušnění, protože kořeny dýchají vzdušný kyslík. Většinou to bývá nějaký inetrní písek a štěrk různé velikosti. Ale je možné použít i jiné přísady. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 12.3.2010 13:25

Jelikož se zde mluví o hydrogelu, tak mne to nedá zeptat se jetli se nejedná o silikagel. Ten jsem používal jako desicant do opticko mechanických přístojů za účelem nasátí vniknuvší vody, tedy jako vysoušeč. Dokáže nabrat až 100% své hmotnosti a po vyjmutí jej lze regenerovat. Obdobně se chová bentonit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 12.3.2010 18:06

Nejspíš ne, hydrogel dokáže nasát mnohonásobek své hmotnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.26 (?), 19.3.2010 13:47

Dobrý den, nevím kde mají 10g hydrodelu za 60 kč, já koupil přímo od dodavatele 1kg za 343 kč a jsem spokojen.

Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 19.3.2010 18:16

Ano, chová se to podobně jako bentonit, ale půda zůstává kypřejší, drobtovitá, protože hydrogel není jíl. Další výhodou hydrogelů oproti bentonitu je, že kočky kadí mnohem (mnohem!!) raději do záhonků s bentonitem. Jinak je lepší najít si ke konkrétnímu výrobku podrobnější informace, protože to, že je něco schopno nasát vodu, neříká nic o tom, že tato voda bude dostupná pro rostliny. Já na lehké vysychavé půdě používám Terracottem, co mi peněženka dovolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.131 (?), 27.3.2010 21:10

Mne sa paci Aliho napad, ziskavat hydrogel z penpers. Napada ma zalozit firmu na recyklovanie plienok s tym, ze hlavny produkt bude hydrogel aj s potrebnym hnojivom

Inak hydrogel pracuje podobne ako bentonit ale je to nieco uplne ine. Polymer co tvori nieco ako huspeninu s vodou. Je to inak sama voda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 19.5.2010 20:01

Chemický Alí by měl řešerši rozšířit. Jinak by věděl, že ještě lepší jsou na to plenky již použité: jsou přinejmenším zadarmo, kapacita gelu není vyčerpána a po degradaci bude záhon ještě pohnojený. Pokud si pamatuji, nějaký český výrobce již výrobu takových pěstebních substrátů avizoval. Nešlo ale primárně o vylepšení půdních vlastností, ale o likvidaci problematických použitých plenek.

Problém u sorbentů v plenkách (obrovská věda! tisíce patentů), budou jiné vlastnosti: mají kapalinu co nejrychleji zachytit, a už ji neuvolnit. U půdního kondicionéru se bude schopnost kapalinu uvolňovat naopak cenit. Také se stabilitou v půdě by mohl být problém a vlivem na mikroorganismy (v plenkách jsou mikroorganismy vysoce nežádoucí, v půdě naopak).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.121 (?), 11.3.2014 18:45

hlavně gel z plenek není určen do půdy, má jiné chemické složení a nulové atesty pro použití a možnou kontaminaci půdy a vody, uvědomte si, že tím zamoříte záhon na několik let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika