Hydrogel?



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 90.4 (?) 
19.5.2010 21:30

loni jsem to díky špatně zvolené půdě do skleníku použil během léta k okurkám a VÝRAZNĚ mi to ulehčilo zalévání! resp. ty okurky to zachránilo, nemohl jsem být na chalupě denně a bez něho by odešly...

lze sehnat čistý hydrogel v cenách kolem 5 Kč za 10 gramů, tak ať vás někde nenatáhnou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
korytaacheck - (4) - 218.253 (?), 17.6.2010 20:18

je to gel ktery do sebe nasaje vodu a kdyz okolni puda vyschne tak ji zase uvolni, diky tomu se nemusi zalevat tak casto, vyzkouseno, funguje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 10.5.2012 7:53

zkoušel jsem jak na záhonech tak hlavně v truhlících

je to na nic... v létě vám substrát stejně vyschne a když to zalejete, hydrogel si ani neškrtne, jak ta voda kolem rychle proteče...

on funguje výborně, jen musí být nějakou dobu namočený a to se vám při běžné zálivce nepodaří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 36.182 (?), 13.6.2012 20:26

Vyzkoušela jsem v truhlících, velkým přínosem je to, že nemusím denně zalévat. Poprvé mám muškáty s velkými květy a na každé rostlině mám 25květů, to jsem dřívve nikdy neměla. Jsou to rostlinky, které přezimovali na chodbě, letos jsem je vůbec nepřesazovala jen jsem udělala důlek vedle rostlinky a ten prášek jsem tam nasypala. Zřejmě si ta rostlinka poradí sama jak si vodu stáhnout kořínky.

smileysurpriseyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 93.241 (?), 13.6.2012 20:34

nechci vám kazit nadšení, ale nebude to ono spíše tím, že máte dvouleté rostliny? a že jste nenarušila kořeny a proto muškáty mohly okamžitě jít do květů?

pokud byste to měla hodnotit jakž takž objektivně, musela byste do jednoho truhlíku ten hydrogel nedat a pak srovnávat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika