begonie - zasilkova sluzba



host - 195.102 (?)
28.9.2009 18:46

Dobrý den, dneska jsem si přečetla Váš příspěvek ohledně begonií od firmy Bego-Bohemia, taky jsem si objednala sazeničky, taky byly některé slaboučké, ale kvetou, až mi převrací truhlíky.Problém je ale jinde, nevím,jak je zazimovat.Pokud víte co s nimi, prosím o radu.

Děkuji a přeji hezký den, Míla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 140.95 (?), 10.3.2009 16:35, zobrazeno: 6850x

Màte nékdo zkusenosti s firmou BEGO- BOHEMIA? Màm pro maminku objednanych 15 sazenic. Po precteni vasich zkusenosti s jinymi firmami màm obavy co dostane. Dèkuji za prispèvky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.237 (?), 7.7.2009 20:39

Zrejmě nikdo nemáte zkusenosti s firmou BEGO-Bohemia. Podělim se svymi zkusenostmi z letosniho roku. Na jare maminka obdrzela zásilku.Vse bylo v poràdku. Rostlinky peclivě zabalené. Byly tak malinké, ze jsem byla z toho nestastná. Volala jsem pana Urse. Ujistil mě, ze begonie letos pokvetou.To urcitě, myslela jsem si. Kvetou. Jsou nádherné. Bohatá násada květu. Pestujeme dle návodů na internetu. Květy v průměru 20 cm. Původně jsem chtěla hlizy begonii. Objednávala jsem pozdě, proto jsem dostala sazenicky. Doporucuji. Jsou ochotni predem zavolat, ze je balicek na ceste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.102 (?), 28.9.2009 18:46

Dobrý den, dneska jsem si přečetla Váš příspěvek ohledně begonií od firmy Bego-Bohemia, taky jsem si objednala sazeničky, taky byly některé slaboučké, ale kvetou, až mi převrací truhlíky.Problém je ale jinde, nevím,jak je zazimovat.Pokud víte co s nimi, prosím o radu.

Děkuji a přeji hezký den, Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.114 (?), 29.9.2009 8:04

Pěstuji úspěšně begonie již již mnoho let.  Po odkvětu - asi v polovině října  (v říjnu již nezalévám), vyjmu hlízy a ponechám   je rozložené tak, aby vyschly. Suché hlízy  jsem z počátku skladovala v suché rašelině, později v hoblinách, nyní již několik let je zabalím do novinového papíru a uložím v uavřených nádobách (od Primalexu)  ve sklepě panelového domu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.182 (?), 4.10.2009 14:11

Letos jsem si zakoupila begónky v zahradnictví, které byly vysety ze semene, takže na konci sezóny nebudou mít patřičně velkou hlízu a mám obavy, že nepřežijí uskladnění na příští rok. Může mi někdo poradit jaké  hnojivo je nejlepší, aby hlíza zesílela a jestlï se může použít ještě v říjnu?  Děkuji za radu. Ela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika