Zastínění pergoly



host - 232.98 (?) 
13.6.2007 21:55, zobrazeno: 44533x

Dobrý den, potřeboval bych poradit se zastíněním v pergole. Z jihozápadní strany mám pergolu dost otevřenou, je tam jen mřížka a vchod. Chtěl bych mřížku (popřípadě i vchod) nějak zastínit, nebo ochránit proti větru popřípadě bočnímu dešti. Nevím, co tam dát - nějakou odolnou žaluzii (výhoda nastavení lamel, propouštění světla dle potřeby), rohož, ...  Docela se mi líbí bambusové žaluzie - ale jsou i pro exteriér, vydrží déšť. Uvítám Vaše rady. děkuji.

Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 162.128 (?), 14.6.2007 8:36

my jsme na pergolu dali nahoru jako strop bambusovou rohoz ze zahradnictvi, a do sten jsme koupili uplne nejobycejnejsi bambusove zaluzie v IKEA (stoji cca 200-300 Kc za kus 140 cm sirka, 160 cm delka) .

Zastineni je perfektni, konecne se da na terase sedet (drive to byla vyhen). Zaluzie se daji vyrolovat nahoru a v pripade ze hrozi dest je sundavame - jsou povesene za hacky na dvou hrebiccich, takze odstrojeni pergoly je otazka asi tri minut.

pred destem vas to neochrani, ale pro nas bylo hlavnim cilem vytvorit stin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.118 (?), 11.8.2007 16:28
Mám podobný problém, ale potřebuji i zastínění proti dešti (pod pergolou máme nábytek a stranou nám na něj prší), chtěla bych použít nějaký závěs, dostatečně pevný a odolný, a pověsit ho mezi dvě garnyže (nahoře a dole) aby se dal v případě potřeby posouvat. Nevíte kde bych mohla koupit vhodnou látku, nebo hotový závěs?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.67 (?), 6.9.2007 13:29
Dobrý den, my máme dutinkový polykarbonát, dělá se v různých barvách a šířkách, na ochranu proti dešti stačí ten i tenký. Zevnitř můžete dát bambusovou rohož, která vám tak vydrží víc, než na přímém dešti. Navíc se nám po ní pne přísavník.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 7.2.2008 21:28
Co tam dát popínavku, třeba víno? Až to vyroste, můžete uzobávat..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Veselka - (13) - 181.72 (?), 29.9.2009 10:51

Myslela jsem, že jde také o zastínění rostlinou či keřem...

Osobně mohu doporučit vistárii, máme ji prorostlou na a kolem altánu, poskytuje příjemný stín a zároveň už ani neproprší do altánu. V případě potřeby se dá ostříhat a zase vyrazí jako divá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika