Střešní krytina na dřevník



nomadm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 142.6 (?)
15.9.2014 15:53

no to já bych tu celou roli asi musel koupit, nic doma nemám... ale ono to má buď 10, nebo 15 m2 což není tak hrozné... nicméně bych to nedělal tím hořákem, ten nemám - použil bych jen mechanické kotvení pomocí hřebíků, co vy nato?

nebo to obýt tím obyč plechem? kde ho koupit?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
nomadm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 142.6 (?), 15.9.2014 12:29

a nějaké konkrétní doporučení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 15.9.2014 12:56

Koukněte na stránky fy Krpa Dehtochema, což je tuzemský výrobce asfaltových pásů, vhodných pro tento účel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
nomadm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 142.6 (?), 15.9.2014 14:01

já jsem se díval na něco takového:

- Onduline Pergola Roof

- Tegola Garden Roof Colour

co vy nato, je třeba pod to na bednění ještě něco dávat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 15.9.2014 14:52

... od min. sklonu 5 stupnu. Aplikace lepením za studena. ... Pri sklonu 5 stupnu by mel byt pokles 8.75 cm na metr, pokud jsem to dobre spocetl. Zkuste to premerit, zda tam mate sklon aspon 5 stupnu. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 15.9.2014 14:57

Já jsem asi před čtyřmi lety doma dělal domeček pro děti (půdorys střechy cca 2 x 2 m s malým sklonem) a použil jsem jako krytinu taky tyto asfaltové pásy s posypem. Na dřevěná střešní prkna jsem přitloukl obyčejný asfaltový papír (térák), tento jsem důkladně natřel penetračním asfaltovým nátěrem a k tomu pomocí propan - butanové hořáku přilepil asfaltové pásy. Není to sice úplně podle předpisů, ale nechtělo se mi kvůli takovému kousku kupovat celou roli IPY. Drží to bez problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
nomadm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 142.6 (?), 15.9.2014 15:53

no to já bych tu celou roli asi musel koupit, nic doma nemám... ale ono to má buď 10, nebo 15 m2 což není tak hrozné... nicméně bych to nedělal tím hořákem, ten nemám - použil bych jen mechanické kotvení pomocí hřebíků, co vy nato?

nebo to obýt tím obyč plechem? kde ho koupit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 15.9.2014 16:02

P-B hořák má kde kdo, stačí se poptat, nejlépe u nějakého řemeslníka, klempíře, pokryvače, stavební firmy, možná i v půjčovně nářadí. Hřebíky bych tam nedával, postupně vám kolem nich začne zatékat do střešních prken. S oplechovámím vám neporadím, nemám zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 15.9.2014 16:07

Nač kupovat 10-15 m krytiny v roli, a co se zbytkem?Zajeďte do stavebnin, kupte kanadskou šindel na míru.

...nebo použijte krytinu ondulina,gumové pásy ze šachty,nebo z verku.nebo stačí pískovaná IPA zaletovaná,přibitá papírakáma,hřebíkama se širokou hlavou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 15.9.2014 16:08

U TEGOLA Garden Roof... je psano... aplikace lepenim za studena. Tak na ty stranky poradne mrknete nebo tam napiste mail s dotazem - jakym pripravkem ci vyrobkem se to lepi (a kolik to stoji). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.74 (?), 19.9.2014 7:32

Asfaltový šindel bude to nejlevnější a nejlépe vypadající, co tam můžete dát. Mrkněte na video k pokládce na youtube.

šindel vás příjde na pár stovek a vše si můžete udělat sám za jedno odpoledne. Navíc i ten nejlevnější šindel vydrží na dřevníku minimálně 15 let (mluvím ze zkušenosti, náš stále drží) a bude vypadat docela v pohodě. Všechny ostatní krytiny jsou budď zbytečně drahé nebo si je nezvládnete pokrýt sám, což zase bude prodražovat střechu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika