Střecha u verandy 4x4m s nízkým sklonem



71hergot - (8) - 252.41 (?)
27.5.2014 19:22

Nemám s tímto žádné valné zkušenosti, ale něco jsem pochytil od příbuzného - pokrývače. Myslím, že když dáte příčně střešní latě - tím dojde k vystužení samotné střechy, můžete v klidu dát na to OSB desky a poté kanadskou šindel. Střešní latě - které by jste dal příčně, by museli být jen s malými mezerami. Čím menší odstupy příčných latí, tím větší pevnost :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 219.105 (?), 27.5.2014 19:08, zobrazeno: 9202x

   Zdravím, minulý víkend jsem postavil základ verandy se sklonem asi 8". Teďka přemýšlím jak dokončit střechu. Původní plán byl použít OSB desky a na ně dát kanadskou šindel, ale na ineternetu jsem se dočetl, že lepené šindele jsou vhodné u střech od 30".

  Hlavním problémem této stavby je, že se na chazí hned pod střechou z které na ní bude v zimě určitě padat sníh z cca osmi metů, proto je potřeba aby krytina byla velmi odolná.

Napadlo mě tam navařit asfaltové pásy (i když to nebude žádná designová hitparáda) a kraje oplechovat.

Hledám proto další nápady, jak střechu zrealizovat. Důležité je i aby to bylo cenově přijatelné.

Návrh verandy
Návrh verandy
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
71hergot - (8) - 252.41 (?), 27.5.2014 19:22

Nemám s tímto žádné valné zkušenosti, ale něco jsem pochytil od příbuzného - pokrývače. Myslím, že když dáte příčně střešní latě - tím dojde k vystužení samotné střechy, můžete v klidu dát na to OSB desky a poté kanadskou šindel. Střešní latě - které by jste dal příčně, by museli být jen s malými mezerami. Čím menší odstupy příčných latí, tím větší pevnost :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika