Výsadba ptačího zobu



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?)
17.1.2012 11:59

Dobrý den Jirko, je to samozřejmě možné. Ptačí zob je hodně odolný a neúnavně roste. Pro zhoustnu doporučuji udržovat střihem.Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 133.137 (?), 17.1.2012 11:32, zobrazeno: 13945x

Zdravím, chtěl bych se zeptat zkušenějších na možnost výsadby ptačího zobu k plotovému pletivu o výšce 125 cm (pletivo potažené PVC). Záměrem je vybudovat živý plot, který by od začátku byl neprostupný, ale po rozrůstu ptačího zobu by zakryl zmíněné pletivo. rostliny bych zasadil těsně k plotu a ta by jím prorůstala. Je možné takto ptačí zob pěstovat? Díky Jirka. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 17.1.2012 11:59

Dobrý den Jirko, je to samozřejmě možné. Ptačí zob je hodně odolný a neúnavně roste. Pro zhoustnu doporučuji udržovat střihem.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.137 (?), 17.1.2012 12:18

Děkuj za potěšující reakci, Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.66 (?), 12.6.2012 8:32

Zasadil jsem na jaře živý plot z ptačího zobu a zapomněl na to, že by se měl hned zastřihnout. Teď vyrašily nové výhony, samozřejmě směrem nahoru. (Viz obrázek) Jak bych měl teď rostlinky zastřihnout, aby mi obrazily a zhoustly i dole? Stačí zastřihnout jen ty nové výhony? Nebo ostříhat radikálně až k původním sazenicím? Nebo je na to nějaký jiný fígl?

Předem děkuji za zkušenosti a rady.

Pavel


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.66 (?), 26.6.2012 7:35

Tak jsem to ostříhal klasicky seshora na výšku cca 35cm (jen mladé výhony) a kde to šlo, zkrátil jsem nízké boční výhony. Uvidíme...

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.165 (?), 28.6.2012 19:40

Dobrý den, jen ho pěkně sestřihněte na těch 20cm a on vám vyraší hezky odspoda a bude pěkně hustý. Sázela jsem na podzim a na jaře šel na 15 cm, i když se mi moc nechtělo. Ted je moc pěkný ,obrostlý a těším se na každý centimetr :-) S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 126.48 (?), 16.8.2012 7:38

Přesně řečeno. Ptací zob, pokud jej nesetřihnete včas, nic se neděje, on časem začne vyrážet výhonky odspodu a zahustí se. Já mám z něj živý plot cca 1,5 m na výšku. Právě tuto neděli jsem jej, asi tak 20 rostlin přesadila k plotu. Dříve jsem jej měla na dvoře, bylo to hozké ale jen do té doby než vyrostl a bylo toho do dvora příliš Byla to docela fuška a tak jsem si nedala moc záležet na vyrytí kořenů. Nyní je na chalupě dcera a včerá jsem s ní mluvila, tedy třetí den po výsadbě a k mé radosti mi řekla, že rostlinky jsou úplně stejné jako když jsem je zasadila. Sázela jsem je asi tak 1/2 m od plotu a větvičky tím pádem jsou asi 10 cm od plotu. Na rozdíl od Vás nechci, aby mi prorůstaly. Chtěla jsem jen říci tímto, že ptačí zob je nejen pěkný, ale i odolný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 249.206 (?), 8.9.2012 22:15

Jak dlouho vám do těch 1,5m rostl? předpokládám, že jste jej při tom předpisově stříhala.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika