V jakém sponu sázet okrasné keře



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?)
20.5.2010 20:31

Vzrostlý keř má šířku třeba 2 metry, ale než doroste do té šířky, tak to trvá třeba 5 let. Já sadím keře tak, že když počítám s keřem šířky 2 metry, tak vysadím tak 4 keříky stejného druhu vzdálené od sebe po půl metru, abych neměl roky proutky vzdálené od sebe na metry.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 128.30 (?), 20.5.2010 14:46, zobrazeno: 13303x

Dobrý den, prosím o radu, u plotu z pletiva v délce asi 20m mám v úmyslu zasadit okrasné keře do výšky asi 2m - tavolník, zlatici, hlohyni, vajgélii apod. Nepůjde o živý plot v pravém slova smyslu, ale chci, aby keře na sebe pěkně navazovaly a prolínaly se. V jakém sponu je mám zasadit. Četla jsem o jednom metru, není to málo, když takový vzrostlý keř má šířku třeba 2 metry? Jaká je vaše zkušenost? Moc děkuji všem za radu. Stáňa G.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.92 (?), 20.5.2010 19:21

Dobrý den, ano, odpověděla jste si sama - pro volně rostoucí živý plot je dobré respektovat konečnou velikost rostlin a podle ní pak volit vzdálenost při sázení. V rámci uvedených druhů jsou ale velké velikostní rozdíly mezi odrůdami a je těžké takto radit na dálku. Proto pokud byly na keřích popisky s návodem, což při nákupu v zahradnictví bývá, nebo aspoň znáte názvy odrůd, můžete si konečnou velikost rostlin zjistit a pak je sázejte tak, aby se trošku překrývaly - to znamená keře se šířkou 2 m tak 1,5 m od sebe, je možno i do trojsponu (menší před větší) atd. Nezapomeňte i na dostatečný odstup od plotu. Můžete si třeba i nakreslit pro jistotu předem do rastru ¨osazovací plán¨(stačí 1 : 100) a pak vysazovat podle něj. Mohla byste si tak třeba i naplánovat kvetení  - aby nekvetly najednou třeba čtyři keře vedle sebe apod. S pozdravem Jana K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 20.5.2010 20:31

Vzrostlý keř má šířku třeba 2 metry, ale než doroste do té šířky, tak to trvá třeba 5 let. Já sadím keře tak, že když počítám s keřem šířky 2 metry, tak vysadím tak 4 keříky stejného druhu vzdálené od sebe po půl metru, abych neměl roky proutky vzdálené od sebe na metry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika