úzký živý plot



host - 109.6 (?)
23.10.2008 15:03

Jasnovidec asi je, protože plot je skutečně sousedův. Ne že bychom s ním měli nějaké otevřené konflikty, vycházíme s ním, ale žádné přátelské klábosení se taky nekoná... Radši nechceme zavdávat příčiny nějakým takovým nepříjemnostem. :o)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.10.2008 23:02

To by se mi určitě nelíbilo, ale mám jen jedny sousedy, 20 roků si vycházíme vstříct a vždy jsme se domluvili. Ti noví se psem sousedí pouze s mým pozemkem, kde jsem založila minisadík. Nicméně zatím se domluvíme rovněž. Teď v létě se ptali, zda by mohli plot chytit na naše sloupky-není v tom problém, už je natažený. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.10.2008 23:05

Ještě: někdo už se někde tady zmiňoval-není problém 10-20cm od sousedova plotu natahnout opěrný plot pro cokoliv. Zástěnu z bambusu, rákosu, porost břečťanu i psího vína. Pořád je to užší, rychlejší... M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.10.2008 23:26

Milá Romilo, Vaše sousedy Vám opravdu upřímně přeji, ale také závidím.  Já stojím u okna, dívám se na naši zahradu a přemýšlím si, co musím zítra udělat a hned slyším od vedle - hele jak zase čumí!  Snažím se to ignorovat.  Stále jsme pozorováni a cokoliv uděláme je komentováno (negativně).  A tak naprosto chápu lidi, kteří se snaží oddělit nějakým neprůhledným plotem svůj pozemek od sousedova. Budeme s tím také muset něco udělat.  Zatím nevím co a stále to oddalujeme.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.6 (?), 23.10.2008 15:26

Dočetla jsem se, že čilimník není mrazuvzdorný, že je pouze chladnomilný. :o(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 23.10.2008 8:04

milá danielo, jasnovidec nejsem jen se snažím upozornit na jiné aspekty než je zneprůhlednění plotu a získání soukromí. nelze si svoji svobodu budovat na úkor někoho jiného.  Pozor na to. že.?  Umístění sloupků vůbec nehraje roli, nýbrž to, kdo ten plot skutečně zreallisoval.  Je to opravdu tak a dobré sousedské vztahy jsou záviděníhodné, nicméně s novými majiteli mohou nastat nové vztahy.  JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 23.10.2008 14:14

Tak tento problém skutečně nemám. Se sousedy se vidíme na dálku, ale stane se, že nemáme možnost či čas "na kus" řeči třeba ani 1x za měsíc. Máme jiné zájmy a priority, ale opravdu si nepřekážíme. Není nic vyjímečného, že mi sousedé dají košík třešní, já jim košík broskví nebo pár košíku jablek. Když vidíme, že druhým dosud stromy neplodí nebo se neurodilo, dáma si vzájemně alespoň "na košt". Se změnou sousedů-těch jedněch-se rovněž nic nezměnilo. Vystřídali se tam troje. S tou prostřední to zkraje silně "drhlo", ale srovnalo se to. Vše je v lidech. Pokud narazíte na "blba", nic moc nepomůže... znám to taky, ale ne u sousedů venku. Tak vám držím palce: Daniele, aby dostala nápad, jak se s paní trošku srovnat a pokud to nejde, ať ji čert odnese do pekla-tu sousedku. U JITI asi postačí upřesnění, co chce mít jako prioritu, co druhé, co poslední. Mějte se obě fajn. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.10.2008 14:45

Ahojky Romilo,  o sousedských vztazích jsme tu již psali. Děkuji za Vaši podporu. Po několika neúspěšných pokusech jsme se stáhli a přehlížíme a ignorujeme veškeré výpady proti nám.  Už jsme se s tím smířili - přistěhovali jsme se sem z Prahy a sousedi nepřestáli renovaci našeho domu, výstavbu bazénu a úpravu okolí k lepšímu.  Pečlivě pročítám všechny diskuse o živých plotech a snažím se najít ten nejvhodnější pro naše podmínky. Je to pro mne ohromná inspirace. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.6 (?), 23.10.2008 15:03

Jasnovidec asi je, protože plot je skutečně sousedův. Ne že bychom s ním měli nějaké otevřené konflikty, vycházíme s ním, ale žádné přátelské klábosení se taky nekoná... Radši nechceme zavdávat příčiny nějakým takovým nepříjemnostem. :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.10.2008 15:06

A nebude mít pan soused připomínky k tomu, že váš plot mu třeba bude stínit, nebo, že je příliš blízko?  D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.6 (?), 23.10.2008 15:09

Naštěstí pokud dáme něco před plot, bude to stínit na pozemek nám. Ale i kdyby, skákat po zádech si taky nemůžeme nechat. :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika