Plot s keřů - 2 funkce



TomB. - (36) - 9.172 (?) 
3.2.2012 21:24, zobrazeno: 7177x

Dobrý den, společně s koupí pozemku jsme "vyfasovali" i cca metrový pruh venku před plotem. Ten je zarostlý travou a plevelem a starat by se o něj mělo zřejmě město. Všichni víme jak to chodí. Až mě městská nečinnost naštve, půjdu to posekat sám. To ale nechci. Proto mám v úmyslu na tento pruh vysadit nějaké keře, které by 1) zabránily trávě pod sebou v růstu, 2) částečně zakryly výhled skrz drátěnkový plot na pozemek. Otázka zní, dovede např. habr zabránit růstu trávy pod sebou a také, nevyměním sekání trávy na cizím za hrabání hromad spadaného listí?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 3.2.2012 21:48

Možná by nejdřív neuškodilo zajít na úřad a vyžádat si povolení. Abyste nenakoupil keře za stovky korun a oni vám to potom neposekali nebo nepřikázali odstranit, případně tam nezačali na jaře kopat vodovod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.58 (?), 6.2.2012 17:33

To mám vyřešené, na úřadě jsem každou chvíli kvůli kolaudaci a nad tímhle mávli rukou. Podle mne jsou rádi, že se jim o to někdo postará. Můj dotaz ale zněl k rostlinstvu, prosím...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 6.2.2012 18:00

Možností je mnoho, záleží, jak ho chcete vysoký, široký, hustý, stálezelený, jehličnatý, kvetoucí, jedlý, stříhaný, přírodní, trnitý...

Nadhodím třeba kombinaci několika druhů tavolníků: Spiraea x cinerea 'Grefsheim', kvetoucí bíle v květnu a Spiraea douglasii, kvetoucí růžově celé léto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 147.90 (?), 6.2.2012 19:07

Sekání trávy vyměníte za střih a tvarování plotu, jnak habry vzrostou do nebe. Pod keři neporoste tráva, ale plevel. Volně rostoucí živý plot je málokterý hezký bez údržby, snad chvíli ty zmíněné tavolníky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
TomB. - (36) - 253.180 (?), 7.2.2012 12:54

Počítám s tím, že keře nebudou bezúdržbovésmiley. Jde mi ale i o výše zmíněné pohledové zastínění. Spíš bych volil listnatou variantu keřů, bez velkých, výrazných květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 7.2.2012 20:16

Také záleží na požadované výšce. Asi bych volila tavoly (Physocarpus), rostou rychleli než tavolníky, mají větší listy (lépe se to hrabe), ty moje mají asi 1,80m - občas něco zastřihnu a udržuji je v té výšce (mám je v záhoně, ne živý plot). Už se tady jednou psalo, že jsou v červené i žluté variantě. Ta červená je pěkná i v květu, k podzimu i s plody. U té žluté květy a plody tak nevyniknou.

Ještě bych ty keře něčím podsadila, třeba barvínkem (kv.většinou modrý) nebo waldsteinií (kv.žlutý), oboje je stálezelené, plazivé a snese zastínění. nerostl by vám tam plevel.           Lída

kvetoucí tavola Diabolo
kvetoucí tavola Diabolo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 7.2.2012 20:18

...a tohle jsou plody...

Diabolo plody
Diabolo plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 7.2.2012 20:22

A takhle vypadá ta waldsteinia...(také se jí říká mochnička, protože se mochně podobá)...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
TomB. - (36) - 253.180 (?), 8.2.2012 12:07

Děkuju Lído za konkrétní radu i s obrázkysmiley. Je to určitě schůdná a hezká varianta, lepší než habry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika