Zemina do nového skleníku



host - 72.3 (?) 
31.5.2011 16:39, zobrazeno: 14630x

Pěkný den,

dokončuje skleník na zeleninu a před jeho osazením bych rád udělal záhony. Bohužel už jsem po všech úpravách kolem domu bez ornice i kompostu. V zahradnictví mi doporučili Substrát B od Rašeliny Soběslav (mám to pár kilometrů a můžu si dojet přímo k výrobci a koupit v rypném stavu). Je to dobrá volba?

Už jsem měl ve skleníku sediment z rybníka, ale pak jsem se dozvěděl, že byl "obohacen" kalem z ČOV a šel zase ven a nerad bych takovou rozcvičku zažil ještě jednou.

Děkuji za Vaše vyjádření.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 31.5.2011 17:51

Dolů půl metru hnoje, na to 20 cm ornice. Můžete přidat trochu rašeliny. Substrát je na nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.34 (?), 31.5.2011 18:38

Běžně se uvádí, že komerční substráty mají příliš vysoké koncentrace solí, takže by se měly nechat rok volně ležet venku nebo smíchat (naředit) s chudší zeminou. Pokud jde o substrát obsahující kaly z ČOV, potom záleží na tom, zda měl atest (především kvůli obsahu těžkých kovů). Pokud je substrát s atestem, pak není důvod se ho zbavovat. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.3 (?), 31.5.2011 22:09

Právě, žádný atest nemá, původ pochybný, dávala se do toho ještě kůra.Kvůli možným TK jsem ho nakonec všechen zase ze skleníku vybral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 1.6.2011 10:17

Zdravím, já to dělám už nějaký takhle : do hloubky 20 cm navezu starou slámu, koňský hnůj, seno atd,  zasypu zeminou smíchanou s domácím kompostem (2 roky odleželý - tráva, drcené dřevo). Proleju vřelou vodou a nechám sednout a doplním do potřebné výše zeminou Roste  tam vždy vše a bez problémů. Případné přihnojení přidávám jen k jednotlivým sazenicím a to jen velmi zřídka. Jednou za 3 roky tuto proceduru opakuji. Rašelinu a substráty - nebrat . Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 167.132 (?), 18.3.2021 18:25

Jak tomu mám rozumět? Vyhloubíte díru 20 cm, celou ji zavezete koškým hnojem, potom dáte zeminu: jak hrubou vrstvu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.34 (?), 1.6.2011 13:03

Aha, tak to je teda pech. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika