Listy ořešáku do kompostu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?) 
12.1.2013 17:10

Bude to mozno zniet cudne, no aj ja som minuleho roku videl, roj vyrojenych vciel na orechu, verte ci neverte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.31 (?), 12.1.2013 18:52

Jsem rád, že nejsem sám, kdo něco takového viděl. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.31 (?), 12.1.2013 18:48

Někteří lidé na čičtění okapu kašlou a pak se to snaží zalepit čertovým lejnem, aby ušetřili.

Foto včel doložit nemůžu, protože ho nemám, třeba někdy doložím, ale dobrému včelaři se včely často nerojí, ale třeba se někdy zadaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.210 (?), 12.1.2013 20:16

Pánové P.Z. a Jane pěstiteli, včelařil můj staříček, otec i já včelařím, včelstva ve všech případech měla v blízkosti ořešák. Mám již přes sedmdesát a ani já a ani mí rodinní předchůdci nikdy roj na ořešku neviděli. Pokud to nedoložíte řádnou fotografií, nebo odborným pojednáním na toto téma, tak vám nevěřím.  Poznámka, že dobrému včelaři se včelstva nerojí je v určitém smyslu také blud. Ono se to dobře kecá a machruje, když se o problému téměř nic neví. Rojení je určitá fáze rozmnožovacího pudu. Pokud včelař nechce dopustit rojení, tak musí udělat celou řadu opatření, což je náročné na materiální vybavení (finance) a určitou poměrně velkou pracnost, čímž dosáhne toho, že se včely nerojí, ale v podstatě stejně dojde k jejich rozmnožení (počet včelstev). Nebo by jste chtěli, aby se také člověk rozmnožoval pod kontrolou, byla vedena plemenná kniha a pokud by jste nebyli vybráni coby plemeníci, tak by jste si ani neškrtli, můžete si představit, že by se tak dělo jako u prasat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 12.1.2013 23:04

Klamat nemam preco, a ze mi neverite je vas problem, odfotit ma to nenapadlo, nakolko sa o vcely vôbec nezaujimam, neprislo mi to take raritne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 12.1.2013 23:25

Nakolko sme dost odbocili od pôvodnej temy, tak toto je môj posledny prispevok.

Napadlo ci nieco najde aj google, a nasiel som nieco take, odkaz. howgh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 13.1.2013 1:36

Přestože čumím, musím konstatovat, že autor to svelikostí lehce přehání. Tvar tělesa visícího roječku bych přirovnal špíše ke tvaru vejce a to může být ještě zploštělé. Na výšku to má max 17cm a největší šířku max12cm.Velikost včely počítá cca o čtvrtinu meší. takže když nadhodnotil velikost roje a podhodnotil velikost včely, tak mu počet jedinců vychází mnohem vyšší, než ve skutečnosti je. Mohu se domívat, že ten poroj cestoval již delší dobu krajinou, nenalézal vhodné ubytování a první deštíček ho zlikviduje úplně. Nu což, musím tomu uvěřit. Pro info, jak vypadá roj viz obr. Velikost si může každý hravě zjistit sám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika