Životnost čerpadel Acua 5-55 od výrobce Espa



host - 14.206 (?)
27.4.2009 23:10

Mám uplne stejnou zkušenost, jsem už z toho na mašli, stalo se mi to podruhé během 2 dnů. Při první reklamaci tvrdili, že tam byl písek, při druhé už nebyl, nicméně mám úplně stejné symptomy poruchy jako vy. Vyřešil jste to nějak za tu dobu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 81.39 (?), 3.9.2007 10:08, zobrazeno: 9072x
Máte někdo zkušenosti s provozováním tohoto čerpadla? Po čtvrtém zalévání a celkem 4 pracovních hodinách přestalo dávat vodu. Po vytažení ze studny a zkoušce v kýblu s čistou vodou jsem zjistil že vrčí, rukou jsem si chtěl sáhnout jestli saje ale voda brněla, tak jsem ruku honem vytáhl. Patrně probíjí. Kabel není poškozen, voda je čistá. Měl jsem ho 10m hluboko ve studni resp. necelý metr pod hladinou, vody je pod ním ještě 5m. Má plovákový spínač, nasucho nejelo ani jinak jsem mu neškodil. Na povrchu jsem na něj měl napojené dva postřikovače. Máte někdo s touto značkou zkušenosti? Anebo kde může být chyba? Mělo by to být vícestupňové tlakové čerpadlo určené pro zalévání čistou vodou.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.206 (?), 27.4.2009 23:10

Mám uplne stejnou zkušenost, jsem už z toho na mašli, stalo se mi to podruhé během 2 dnů. Při první reklamaci tvrdili, že tam byl písek, při druhé už nebyl, nicméně mám úplně stejné symptomy poruchy jako vy. Vyřešil jste to nějak za tu dobu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.24 (?), 18.5.2009 11:01

Pravděpodobně se dostala voda do eletrické (motorové) části. Což se stává i u jinych čerpadel. Co se týče toho brnění to se nemůže stát protože čerpadlo musí být zapojeno přes proudový chránič s jmenovitým proudem 30mA který by okamžitě toto čerpadlo vypnul!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika