Realizace kapkové závlahy



host - 83.106 (?) 
4.2.2021 10:12, zobrazeno: 2435x

Dobrý den,
chtěl bych si pořídit kapkovou závlahu, protože jsem se dočetl, že šetří vodu a že pro rostliny je lepší dávkovat vodu v malém množství delší dobu (nebo i nepřetržitě) než jednou za čas větší množství. Začal jsem tedy s návrhem a výpočty, abych věděl jaké čerpadlo, apod. a vůbec mi to nevychází.
Konkrétně mám 25-30 rajčat. Doposud jsem zaléval ráno a večer (konví), po cca 25 litrech, tzn. 50 l/den. Když se dívám na parametry kapkovačů, tak nejmenší dávají 2 l/h, tzn. spotřeba je 50 l/h (při 25 rajčatech). Takže bych musel kapkovat jen 1/2 h ráno a 1/2 h večer. No ale kde je potom ta úspora vody a o nějakém dlouhodobém (kontinuálním) zavlažování taky nemůže být řeč. 
Dělám někde chybu nebo jsem něco špatně pochopil?

Chtěl bych se proto zeptat někoho, kdo to už aplikoval, jak to provozuje, jakou má spotřebu vody, apod.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Hodul - (5) - 62.96 (?), 4.2.2021 11:45

Dobrý den! Dejte si na tomto fóru do vyhledávání kapková závlaha a vyjdou vám příspěvky.Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.106 (?), 4.2.2021 12:36

To jsem udělal, ale odpovědi na mé otázky jsem nenašel. Proto jsem založil nový příspěvek. Ale možná jsem nějaké vlákno přehlédl, tak jestli víte kde se toto řešilo, dejte mi, prosím, odkaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 4.2.2021 12:56

Poměr cena-výkon... Snad snaha o automatizaci, pro případ, že nemůžete Vy nebo jiný fýzis provést růčo, ale mně to přijde jako hračičkářství. Zároveň uznávám, že kdo si hraje, nezlobíwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Fifin - (7) - 130.41 (?), 9.3.2021 0:26

Je možné použít kapkovou závlahu i do trávníku? Máte s tím někdo zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
433kefudflodur - (22) - 79.34 (?), 9.7.2021 16:55

Jak správně změnit či nastavit časové intervaly u zavl.hodin?

Mám s nastavením PLANTIT WATER TIMER potíže, než budu hodiny reklamovat, chci se ujistit zda není chyba na mé straně.Je nutné předchozí nastavení při změně frekvence funkcí hodiny resetovat? Poté kterou funkci nastavit jako první, frekvenci zavlažování otočením levého kolečka pro nastavení Jak často, poté doby zavlažování pomocí pravého otočného ovladače Jak dlouho, případně na postupu nezáleží. V návodu je uvedena, POZNÁMKA: Poprvé když spustíte časovač, začne zalévat až po uplynutí časové prodlevy. časové zpoždění je počet hodin, na které nastavíte zavlažování Jak často. Projeví se tato prodleva i po změně frevence Jak často a funkce Jak dlouho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika