PPR trubky v zahradě



Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 225.213 (?)
24.5.2016 14:49
Ahoj, mám jak PPR, tak i PE. V PPR mám vnitřní rozvody v zahradní chatce + v příslušenství a taky i ve venkovních rozvodech pro teplou a pitnou vodu, po 4 letech je vše OK. V PE mám rozvody pro závlahu a zalévání zahrady jak v zemi, ve studních, tak i na povrchu (část je v PPR). Veškeré rozvody před zimou drenážuji a profukuji vzduchem (cca 220 m. rozvodů a hafo armatur). Výhoda PE je ta, že rozvody jsou velmi rychle zhotovené s nůžkami či plátkem pily. Na cenu díla jsem nehleděl, vyhrálo mé pohodlí a rychlost. Mimo rozvodů pro WC, boiler, umyvadla, sprchu atd je vše v 1".
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 230.65 (?), 24.5.2016 12:16, zobrazeno: 8618x

Zdravím všechny kutily a zahrádkáře, rád bych rozvedl vodu po zahradě s několika odbočkami a ventily. Vím, že ideální by bylo použít černé PE trubky a samosvorné koncovky a příslušenství. Mám ale k dispozici několik kusů šedých PPR trubek, svářeku mám taky a troufám si říct, že svařovat umím. Kolena a koncovky jsou podstatně levnější, než svorné na PE trubky, pokud se nepletu. Chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s využitím PPR trubek ve venkovním prostředí. Pochopitelně na zimu by se muselo vedení vypouštět a vzhledem k citlivost PPR trubek na UV zářeni asi i trochu kopnout do země. Předem děkuji za jakékoliv rady a tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 24.5.2016 13:25

Mám z nich udělanou závlahu ve skleníku, jsou položené na zemi a s navrtanýma dírkama. UV ani mráz jim evidentně nevadí, jsou pořád ve stejném stavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.58 (?), 24.5.2016 14:00

Ppr mam na zahradu min 10 let.Zatim drzi.Pozor na proveseni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 225.213 (?), 24.5.2016 14:49
Ahoj, mám jak PPR, tak i PE. V PPR mám vnitřní rozvody v zahradní chatce + v příslušenství a taky i ve venkovních rozvodech pro teplou a pitnou vodu, po 4 letech je vše OK. V PE mám rozvody pro závlahu a zalévání zahrady jak v zemi, ve studních, tak i na povrchu (část je v PPR). Veškeré rozvody před zimou drenážuji a profukuji vzduchem (cca 220 m. rozvodů a hafo armatur). Výhoda PE je ta, že rozvody jsou velmi rychle zhotovené s nůžkami či plátkem pily. Na cenu díla jsem nehleděl, vyhrálo mé pohodlí a rychlost. Mimo rozvodů pro WC, boiler, umyvadla, sprchu atd je vše v 1".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.65 (?), 25.5.2016 7:44

Děkuji za zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika