Jaký průměr hadice, stále pod tlakem?



Jantar - (4) - 96.123 (?) 
17.9.2016 20:45, zobrazeno: 3923x

Stávající stav: vodárna na dešťovku, rozvody zakončeny 1,2" prvkem. Divil jsem se proč jen 1/2 ale vodák říkal že to je v pohodě. Dávám mu za pravdu - z kohoutu teče voda naprosto přijatelným průtokem.

Používám dočasnou hadici cca 25m. Měřil jsem její vnitřní průměr a odhadem 11mm takže by to mohla být půlcoulka i když je možná ošizená. Ovšem průtok na konci hadice už není žádná sláva. Bohužel co jsem se ve škole naučil o kapalinách jsem dávno zapomněl, takže mi není jasné:

- pomůžu si když hadici místo 1/2 použiju 3/4 (třicetimetrovou)? Předpokládám že určitě ano byť mi přijde nelogické že za 1/2 průchodku dám znovu větší tedy 3/4průměr - pokud se nepletu tak tlakové ztráty (zanedbám to že čím větší tlak čerpadlo vyvine tím větší ty ztráty budou) se zásadně odvíjí od průřezu hadice a její délky

- nechat hadici stále pod tlakem? Chci koupit samonavíjecí buben, obecně pokud vím tak kvalitní hadice by měly stálotlak snést navíc pokud nebude používána bude většinou schovaná v bubnu. Nicméně přijde mi to zbytečné - před buben si můžu dát kohout který otevřu - stejně musím nejdřív k bubnu. A na konec hadice uzavíratelný postřikovač...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 17.9.2016 21:03

Vodák asi nevěděl, že tam bude 30 metrů hadice. A když ano, byl to mamlas. Vždy by to mělo jít od silnějšího k slabšímu průměru, naopak je to špatně. A co nejdále co nejsilnější. Nechat zahradní hadici stále pod tlakem mi nepřijde moc rozumné, ale zakázáno to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika