Čerpadlo Sigma



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 179.42 (?) 
13.11.2012 7:25

Dobrý den, nemáte PROSÍM někdo nafoceno, jak má být správně sestaveno jednostupňové čerpadlo na darling? Jde mi o správnou polohu sací a výtlačné vložky v sestavě. Jedná se o starší čerpadlo Sigma AL 32. Na ložkách nejsou viditelné žádné značky pro určení polohy. Díky, Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 164.201 (?), 6.1.2013 12:22

Zdravým.  Mám rozdělané čerpadlo SVA 20 /3 stupně. Tak pět let neběželo je dost vyrezlé, kola jsou v pořádku hřídel a pera vyrobím z nerezy, ale mám obavy o vyrezlé vložky. Má cenu dávat toto dohromady?,dosáhne potřebného tlaku? nebo mírná vůle mezi vložkami a koly nevadí? a nebo mám vše koupit nové?

Děkuji Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.130 (?), 6.1.2013 13:28

Při vašich výrobních možnostech bych vyrobil hřídel a klínky do rozet a zakoupil kluzné pouzdro hřídele. Takto jsem SVA dvoustupňové čerpadlo také před mnoha lety renovoval a jeho chod je pořád skvělý. Používám ho bez tlakové nádoby na přímé zalévání z 6m vrtu. Spínám přes stykač ovládaný obvodem hladinového spinače, takže jeho provoz je namáhaný častými zapínacími rázy. Přes zimu nalévám do prostoru čerpadla nemrzoucí směs. Na jaře vyleju a čerpadlo oživím. Má za sebou asi 50ti letý provoz, nejdříve jako součást darlingu, pak jsem ho od souseda koupil a asi 20let ho takto provozuji. Tělo čerpadla je z litiny a snad nezničitelné. Rozety, pokud vím, se případně nechaly koupit jako náhradní díl. Od jeho renovace jsem jen 2x měnil těsnicí lojnatou šňůru. Doposud dává slušné množství i tlak, přestože mám na sání a výtlaku jen coulovou hadici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 6.1.2013 15:02

Toto čerpadlo vyžaduje pro svou funkci minimální vůle paprskových kol vůdči stěnám jednotlivých stupňů (setimny milimetru).Pokud nemáte možnost tyto vůle upravit(na soustruhu)nemá vůbec cenu čerpadlo opravovat.Jednotlivá čela stupňů musí mít naprosto hladký a rovný povrch, aby jednotlivá paprsková kola vytvářela svým otáčením potřebný sací výkon.Paprsková kola se volně pohybují po hřídeli a mezi stupni (jakoby plavou).Správně složené čerpadlo poznáte tak, že při otáčením rukou jednotlivá kola (zpívají),tedy čerpadlem lze otočit, ale zároveň je znát mírné tření kol o stupně.

Z vlastní zkušenosti uvádím toto, nežli kupovat hřídel a náhradní jednotlivé stupně (tedy není li možné je opravit),vyjde levněji nové čerpadlo, je to bez práce a se zárukou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.201 (?), 24.1.2013 19:17

 Čerpadlo 20 SVA /3.Takže jsem provedl go čerpadla na soustruhu stočil jsem dosedací plochy ve stupních, zarovnal kola,, novou hřídel z hřídelové oceli, klínky, vše na 100vky mm koupil orig těsnení ložisko, takže mne go vyšla na 60 kč .Vše mám sestavené vyzkoušené vrtačkou, rukou s čerpadlem otočí ztuha tak snad "dobrý". Poraďte prosím jaký výkon motoru pro mé potřeby domácí vodárny s 60 litrovou nádobou a dosažením tlaku max. 4 barů.

Dík Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 24.1.2013 19:50

Originál je osazen motorem 750W/1420ot/mim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.170 (?), 2.2.2013 12:52

dobrý den, mám stejný problem. V bedně mám podědovi rozebrané 3 st. čerpadlo / komplet vnitřek nový/  poradtě mi prosím jak sestavit ty stupně, čárek a kilnerů je na kolech víc než dost a nejsem s toho vubec moudrý, děkuju moc  Mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 2.2.2013 14:45

Zkuste vygooglit čerpadlo SVA a najít jeho výkres někde na netu jsem to viděl ale už nevím, možná Sigma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.2 (?), 2.2.2013 21:30

Určitě to pomůže více lidem. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.2 (?), 6.2.2013 18:56

Narazil jsem na problém u jednoho čerpadla. Výtlačná vložka nemá na sobě nic vyraženo a nebo už je to tak vyrezlé, že to není poznat. Z obrázku od Sigmi mi není jasné, jak má být natočena. Sací vložky jsou jasné, ale ty výtlačné?frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika