Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Prosim o radu pri rieseni problemu so zdrojom vody pre kvapkovu zavlahu. Mame cerpadlo, ktore je dimenzovane na dodavanie velkeho mnozstva vody  +-100l/min. K cerpadlu je pripojena aj tlakova nadoba a tlakovy spinac a cely zahradny rozvod. Uz dlhsie pouzivam v zahrade kvapkovu zavlahu, ale problem je vtom, ze ju mozem pouzivat len vtedy, ak je popri nej zapojeny aj nejaky silny odber, lebo inak by sa cerpadlo pri slabom odbere kvapkovou zavlahou neustale spinalo, co skodi (vraj) jeho 3fazovemu motoru. Druhou moznostou je beztlakova kvapkova zavlaha priamo z nejakej nadoby, ale s tou nie som spokojny, lebo sa pri nej viac zanasaju vytokove otvory a je menej rovnomerna. Okrem toho by som chcel pouzivat aj mikrozavlahu a podobne slabsie ale dlhotrvajuce odbery, kde potrebujem aj isty tlak na vystupe. Kvoli casovej vytazenosti by som potreboval riesenie, ktore nevyzaduje naplnanie nadob v zahrade a znich nasledne cerpanie slabym typom cerpadla. Dalo by sa paralelne k silnemu cerpadlu pripojit nejake slabsie s vydatnostou radovo v stovkach litrov/hod, ktoremu by nevadilo castejsie spinanie, bolo by schopne pracovat aj proti tlaku cca 1-2bar? Samozrejme muselo by byt schopne si tu vodu vytiahnut z vrtu podobne ako to silne cerpadlo.Vetva s tymto cerpadlom by bola zapnuta len pri slabom odbere. V pripade potreby silneho odberu by sa zapla vetva so silnym cerpadlom. Ak je toto riesenie zmysluplne, vedeli by ste odporucit vhodny typ cerpadla?   Vopred dakujem za akekolvek rady.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika