zklamani z Bofixu?



host - 6.103 (?)
13.7.2007 19:08

Po týdnu by to už rozhodně mělo být vidět. Moje zkušenosti s Bofixem jsou velmi dobré, i když nestříkám trávník plošně, ale jen místa s dvouděložnými. Vadnutí je vidět většinou už druhý den.   Pokud nevidíte nic, zkusil bych to znovu .. za slunečného počasí .. a dobře spočítat ředění :o). Jiří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 178.197 (?), 12.7.2007 20:42, zobrazeno: 52298x

Před týdnem jsem provedl postřik bofixem. Čekal jsem, že to týdne bude plevel (hlavně bodláky a hřmánkovce) suché, ale nepozoruji žádnou změnu. Tak nevím, mám to teď posekat a doufat, že bofix zabral a není to vidět,

Je to moje první setkání s Bofixem a tak nevím, jak to má za týden vypadat... Prosím napište mi někdo zkušenější, jak taková úspěšná aplikace Bofixu po týfnu vypadá. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.103 (?), 13.7.2007 19:08

Po týdnu by to už rozhodně mělo být vidět. Moje zkušenosti s Bofixem jsou velmi dobré, i když nestříkám trávník plošně, ale jen místa s dvouděložnými. Vadnutí je vidět většinou už druhý den.   Pokud nevidíte nic, zkusil bych to znovu .. za slunečného počasí .. a dobře spočítat ředění :o). Jiří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.30 (?), 13.7.2007 20:28
Doporučuju Rancho je lepší než Bofix a jiné nahrážky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 13.7.2007 22:19
Rancho - podľa info Bayeru - je zaregistrovaný len v -- Egypt, Japan, Taiwan a Korea. Použitie: pre-emergentne do ryže.
To ste si doviezli ako suvenír z dovolenky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.7 (?), 15.7.2007 10:30
Bofix mne zatim nikdy nezklamal - nestříkám s ním plošně, ale pouze "ložiska" dvouděložných plevelů. Někdy kombinuji bofix a sterana a tomu neodolá ani husí packa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.197 (?), 20.7.2007 18:42
Omlouvám se Bofixu - byl jsem jen nedočkavý. Po 14 dnech dvouděložné opravdu uschly, teď je zůstává jen vytrhat. Anebo to mohu ignorovat a čekat, že se "vytratí" bez vytrhávání?  Některé byly už hodně dřevinaté...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.102 (?), 7.8.2007 22:22
Já po aplikaci Bofixu či jiného selektivního herbicidu nic nevytrhávám, normálěn to pokosím spolu s trávníkem. Ale nekompostuji to. Je dobré ale místa, kde se ztratil plevel, podsít čerstvým travním semenem, ať se tam neuchytí zase plevel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.1 (?), 1.8.2008 22:44

za jak dlouho po pouziti bofixu se muze kosit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 24.7.2009 10:44

nejdříve za týden, deset dní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.226 (?), 17.9.2007 7:42

S Bofixem mám velmi dobré zkušenosti (používám již několik let - selektivně ručním prskátkem jen na plevel). Lhůty uváděné v návodu je však třeba brát s rezervou. Vadnutí plevelu po již po několika hodinách po aplikaci? Ani náhodou. Ale ta radost, když přijedete na zahradu po 14 dnech a není tam NIC, než tráva. Chce to být trpěliví a nečekat výsledky za týden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika