Zas a zase mech v trávníku



host - 8.22 (?)
28.3.2010 18:09

Zdravím

  jak silnou koncentraci skalice zelené použiváte na ten mech?? mám 12 l postřikovač tak kolik tý skalice tam mám dát?    děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 121.149 (?), 25.3.2010 5:51

Dobrý den,

místo modré skalice bych doporučil zelenou a hlavně vertikutátor. Stejný problém mne přinutil koupit benzínovou mašinku (2000 m). 2x ročně pojezdím zahradu a suchou trávu s mechem posbírám sekačkou. Ta zelená skalice mi fakt hodně pomohla a mech mizí. Do postřikovače si namíchám roztok skalice, postižená místa pokropím a za cca měsíc vyčešu.

Hodně zdaru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.210 (?), 26.3.2010 21:04

Dobrý den,

mám již mnoho zkušeností. Mechstop, zelená skalice, atd. Všechno vede k odumření mechu a pak se ho musíte stejně zbavit. No a proto se na veškerou chcemii vykašlete a rovnou to pořádně drasticky zvertikulujte, pohnojte a dosejte. Zalévejte a za měsíc se stane zázrak... Vše se krásně zazelená trávou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.22 (?), 28.3.2010 18:09

Zdravím

  jak silnou koncentraci skalice zelené použiváte na ten mech?? mám 12 l postřikovač tak kolik tý skalice tam mám dát?    děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 253.166 (?), 29.3.2010 17:41

Dobrý den,

pracuji jako greenkeeper,  a v praxi se osvědčila nejlépe kombinace následujících postupů:

Zlepšit světelné podmínky a drenážní vlastnosti půdy, na místa s výskytem mechu na jaře pohodit vápenec (zvýšení hodnoty pH, mech preferuje kyselejší půdu), a samozřejmě, jak již psali kolegové výše, přihnojení a prohrábnutí.

Selektivní herbicid na mech a řasy existuje, jmenuje Mogeton, a je velice účinný. Jen je nutné po aplikaci důkladně trávník zalít, aby účinná látka pronikla až k mechu. Mech postupně žloutne a uschne. Nevýhodou je pouze vysoká cena pro domácí použití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika