Založení nového trávníku



MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?)
29.10.2015 9:09

Stando, já s Vámi souhlasím, viz. Váš příspěvek výše a Vašich rad jako odborníka si obecně cením. O píscích pro trávníky a jejich složení jsem již něco v minulosti nastudoval, jelikož pro trávníkářství není vše vhodné, ale pochopil jsem, že většina lidí co zde v této sekci chce poradit jsou laikové co pak přijdou na deponii a budou chtít koupit písek a z ceny křemičitého se asi většině udělá špatně. Tedy snažím se zde navrhovat i levnější alternativu, abych nebyl za toho kdo radí jen jak utratit co nejvíce peněz. Pro příště se budu držet ve svých radách osvědčeného a doloženého bez ohledu na to kolik to stojí. Většinou lidé volí mezi malťákem a betonkou, kde mne stále jako jistější varianta přijde ten na beton, případně je mohou smíchat, což může fungovat. Přesné složení frakce pokud je znám výrobce si lze dohledat a i vhodný praný malťák může být nakonec lepší než nevhodná hrubá betonka. V píscích na beton 0 - 4 mm co jsem hledal je nejvíce částic od cca 1 - 2.5 mm. Těch pod 1 mm je tam nejméně, ale také těch nad 3 mm tam není tak moc. Navíc i ten křemičitý pokud je hodně jemný frakce od 0,3 - 0,6 mm tak není také vhodný. Pro založení nového trávníku se osvědčuje frakce od cca 0,6 - 2 mm. Já používám písek pro následné pískování frakce 0,6 - 1,2 mm, lokalita Provodín označení PR 30/31, případně PR 30.

Pokud bychom šli dál, tak je možné polemizovat na chem složením,  schopností zadržování živin atd. Nejlepší je používat tzv. selký rozum, každá lokalita bude mít v nabídce trochu jiné písky a když si jej lidé vezmou do ruky tak lecos poznají sami. Již bych asi písek nechal pískem :-). Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 250.202 (?), 28.10.2015 22:10

Cena piesku sa odvija od ceny dopravy a preto od vzdialenosti odkial piesok doveziem. Tu blizko v Malackach je piesku vela, cele Malacky su na pieskoch a hodi sa na golf aj do malty.

Nema vyznam filozofovat, ci su piesky takove alebo makove. Piesok, ak do neho umelo nepridate il, vzdy len odlahci podu. (il sa pridava do piesku baleneho do vriec a urceneho do pieskovisk aby sa robili dobre babovky). Piesok, ak do neho nalajete vodu, vzdy ta rychlo pretecie, rychlejsie ako cez zeminu. Filozofovat ze takeho piesku treba viac a ineho menej... nechapem. Ja som zo zahoria, ale ked potrebujem piesok, tak si nevyberam ak nechcem vyrabat sklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 28.10.2015 22:18

Ne každý má možnost takového výběru písků, jako je v okolí Malacek. To o čem psal Martin, že je pro trávníkářství nevhodné najdete pod písmenem d).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 29.10.2015 9:09

Stando, já s Vámi souhlasím, viz. Váš příspěvek výše a Vašich rad jako odborníka si obecně cením. O píscích pro trávníky a jejich složení jsem již něco v minulosti nastudoval, jelikož pro trávníkářství není vše vhodné, ale pochopil jsem, že většina lidí co zde v této sekci chce poradit jsou laikové co pak přijdou na deponii a budou chtít koupit písek a z ceny křemičitého se asi většině udělá špatně. Tedy snažím se zde navrhovat i levnější alternativu, abych nebyl za toho kdo radí jen jak utratit co nejvíce peněz. Pro příště se budu držet ve svých radách osvědčeného a doloženého bez ohledu na to kolik to stojí. Většinou lidé volí mezi malťákem a betonkou, kde mne stále jako jistější varianta přijde ten na beton, případně je mohou smíchat, což může fungovat. Přesné složení frakce pokud je znám výrobce si lze dohledat a i vhodný praný malťák může být nakonec lepší než nevhodná hrubá betonka. V píscích na beton 0 - 4 mm co jsem hledal je nejvíce částic od cca 1 - 2.5 mm. Těch pod 1 mm je tam nejméně, ale také těch nad 3 mm tam není tak moc. Navíc i ten křemičitý pokud je hodně jemný frakce od 0,3 - 0,6 mm tak není také vhodný. Pro založení nového trávníku se osvědčuje frakce od cca 0,6 - 2 mm. Já používám písek pro následné pískování frakce 0,6 - 1,2 mm, lokalita Provodín označení PR 30/31, případně PR 30.

Pokud bychom šli dál, tak je možné polemizovat na chem složením,  schopností zadržování živin atd. Nejlepší je používat tzv. selký rozum, každá lokalita bude mít v nabídce trochu jiné písky a když si jej lidé vezmou do ruky tak lecos poznají sami. Již bych asi písek nechal pískem :-). Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika