Travni smes na sluna mista



MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?)
9.3.2016 18:39

Dobrý den,

takto to nelze posuzovat, jelikož zde také hodně záleží na tom, jak je dobře trávník zakořeněný, pokud má pouze mělké kořeny tak v suchu nepomůže nic, ani ta nejméně náročná směs na sucho. Pokud byl trávník založen do běžné středně těžké až těžší ornice, tak nelze za rok očekávat, že bude mít kořeny více jak cca 8 cm hluboko.Čím hlubší a větší kořenový systém tím lépší odolnost proti suchu, jelikož v hloubce 20 cm je větší šance, že si něco veme. Na druhou stranu v hodně lehké půdě se zase té vláhy udrží méně. Bez vody zkrátka ani suchomilnější druhy žít nedokáží.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
      
host - 7.69 (?), 9.3.2016 15:30

Dobrý den,  dovolte mi reagovat na váš příspěvek.

V roce 2014 jsem si nakoupila v Chocni Oseva Uni travní parkovou směs UNI 2 UNIPO a parkovou směs do sucha UNI 8. Ten rok jsem měla nejkrásnější trávník v širokém okolí. Ovšem ve velmi suchém roce 2015 byl trávník tak proschlý, ze se místy už vůbec nevzpamatoval.

Tyto směsi jsem nakoupila, protože výrobce uváděl, že vydrží bez zálivky dlouhodobější sucha a jsou vhodné do míst, kde není možnost zálivky (kromě deště).

Možná jsem měla jen smůlu, ale mě tyto směsi neposkytly to, co jsem od nich očekávala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 9.3.2016 18:39

Dobrý den,

takto to nelze posuzovat, jelikož zde také hodně záleží na tom, jak je dobře trávník zakořeněný, pokud má pouze mělké kořeny tak v suchu nepomůže nic, ani ta nejméně náročná směs na sucho. Pokud byl trávník založen do běžné středně těžké až těžší ornice, tak nelze za rok očekávat, že bude mít kořeny více jak cca 8 cm hluboko.Čím hlubší a větší kořenový systém tím lépší odolnost proti suchu, jelikož v hloubce 20 cm je větší šance, že si něco veme. Na druhou stranu v hodně lehké půdě se zase té vláhy udrží méně. Bez vody zkrátka ani suchomilnější druhy žít nedokáží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika