Travní semeno do mrazáku



host - 141.127 (?)
21.7.2009 21:12

Já osobně bych to nezkoušel :))) Nechtěl bych pak investovat do nového osiva. Radši se zaměřte na KVALITNÍ travní směsi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 91.27 (?), 21.7.2009 12:09, zobrazeno: 12819x

Ahoj všem,

mám dotaz ohledně setí travního semene. V prodejně, kde jsem travní semeno kupoval mi řekli ať den před setím dám zabalené travní semeno do mrazáku zmrznout, že tím se docílí lepší a rychlejší klíčení travního semene. Myslíte je to možné, nebo si ze mne jako z laika udělali legraci? Nikde jsem se o tom nic nedočetl, tak nevím nevím? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 141.127 (?), 21.7.2009 21:12

Já osobně bych to nezkoušel :))) Nechtěl bych pak investovat do nového osiva. Radši se zaměřte na KVALITNÍ travní směsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 22.7.2009 12:56

Nemyslím si, že by jednodenní pobyt suchého osiva v mrazáku byl k něčemu dobrý anebo špatný. Muselo by se to "na vlastní kůži" vyzkoušet.

Chladová stratifikace semen probíhá v přírodě celou zimu a v navlhčeném stavu. Může-li ji jednodenní pobyt v mrazáku nahradit, to si nejsem jist.

Ale ani si nemyslím, že to osivu uškodí.

Vyzkoušejte to na části osiva a podejte nám, prosím, zprávu o výsledku pokusu. Předem děkuji mi za všechny ostatní čtenáře.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.27 (?), 23.7.2009 8:44

Máte pravdu, zkusím to raději jen na malé části osiva a až budu moci porovnat výsledky, tak je sem zveřejním i pro ostatní.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.27 (?), 10.8.2009 13:42

Ahoj všem,

udělal jsem tedy pokus, že jsem si připravil dva truhlíky a do jednoho jsem zasil trávu co jsem dal na noc do mrazáku a do druhého jsme zasel travní semeno co v mrazáku nebylo. Pak jsem to jen zaléval a sledoval co se bude dít. A nedělo se vskutku nic významného, tráva v obou truhlících stejně vyklíčila i stejně roste, takže závěrem si myslím že semeno dávat do mrazáku nemá cenu, ale každopádně mu to ani neuškodí 

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.106 (?), 20.2.2010 20:50

Ukládat osivo do mrazáku má význam tehdy, chceme-li udržet dlouhodobě jeho klíčivost. Je to běžná praxe k uchování genofondu v semenných bankách. Před uložením se semena zpravidla po vysušení neprodyšně zabalí a pak i na desítky let zamrazí. Postup se však nedá uplatnit na všechny druhy stejně. V době, kdy jsem se zabýval semenářstvím divoké květeny a obnovou druhově maximálně pestrých květnatých lučních a hájových společenstev, bylo nutné, abych sám uchovával potřebné zásoby osiv při nízkých teplotách a měl je kdykoliv k dispozici pro následnou terénní práci. Od vodních rostlin byly diaspory uloženy v uzavíratelných plastových nádobkách zamrzlé v ledu. Mám dost dokumentačních fotek. Mičurinec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.149 (?), 25.2.2010 17:50

V prodejně Vám poradili tzv. jarovizaci. 1 den v ledničce skutečně nemá smysl. Tento způsob lze použít u semen, která chcete vysadit a " oblbnout" přírodu. Semena se po delším pobytu v chladu domnívají že už je jaro a začnou klíčit. Tuto informaci mám od zahradníka, který již bohužel nežije ale na co sáhl, to kvetlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika