Pořadí jarních prací



Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 62.72 (?) 
25.3.2012 15:15, zobrazeno: 4741x

Ahoj, při jarním ošetření trávníku (7000m) počítám s následujícími operacemi: vertikutace, pohnojení, odstranění dvouděložných plevelů selektivním herbicidem a první a další sečení. Máte doporučení, v jakém pořadí tyto činnosti provést? Vzhledem k ploše si nechci dovolit nějaký omyl…
Ničení plevelů potřebuje dostatečný vzrůst rostlin, pak čas na působení postřiku. Vertikutace by asi měla být spojena s odstraněním zasažených plevelů. Anebo také ne… Máte zkušenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 164.4 (?), 25.3.2012 16:22

jaký máte plevel v trávníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 62.72 (?), 25.3.2012 18:02

Zejména smetánky, sedmikrásky, černohlávky, rmen, jitrocele oba dva, šťovík, jetel a řebříček. Ostatní pak lokálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
narcisky - (33) - 98.105 (?), 27.3.2012 13:57

aha tak jsem se šla podívat a ony rady tady ještě nejsou

pořadí je asi následující jsem amatér začíná se vertikutací už nyní březen duben vyhrabání suché lonské trávy a pročištění proříznutí drnu tak aby trávník právě neměl drny ale souvislou pěknou plochu - to již činím nyní ale nevím kdy dosít na pytli od travních semen píšou dosev v půlce dubna takže pokud máte na trávníku po vertikutaci holá místa tak ty jsou nutná dosít

co se týká dvouděložních plevelů mám už z lonska ověřený Bofix aplikuje se když plevel má už nejméně 3listy a více a teplota i v noci musí být kolem +15C, při nižších nočních teplotách chemie neučinkuje a zbytečně máte finanční škodu takže vyčkat tak na půlku května, zasažený plevel již neodstranuji celé to sechne včetně hlavně těch kořínku a sečením to vymizí případně lze projet vertikutátorem na poloze 0 kde již nejdete do hloubky ale pouze shrabete někde asi na menší reprezentativní ploše, jo po použití Bofixu vyčkat 14 dní a až potom sekat

hnojení nevím kdy snad nám tu někdo poradí dle mě asi až začne tráva růst a odnožovat vidím to taky na půlku dubna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 62.72 (?), 30.3.2012 11:15

ano, díky, to je rozumné. Mnoho krásných narcisků...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
narcisky - (33) - 2.84 (?), 30.3.2012 13:55

ted začlo pršet tak máme po práci ještě mě zbývá dodělat 500 m2

trávník mám teprve druhým rokem, loni jsem bojovala s ježatkou tak bacha na ni jak je volné nedoseté místo v trávníku tak se tam nakvartýruje a chemie na ní žádná neúčinkuje

tech 7000 m je už asi na trakturek že

narcisky už lezou mám zatím 4 kousky jeden krokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika