Plíseň sněžná - je úplně všude, co s ní?



Vacino - (35) - 6.84 (?)
17.3.2010 21:46
Nebojte se, jak už tady psali ostatní, sluníčko a jarní vzduch trávních vysuší a je po plísni. Ten problém vidím všude, příroda se s tím poradí. Pocházím z Jizerských hor, tam jsou zimy dlouhé a vždycky se nám trávník krásně zazelenal. Měl jsem na trávníku plíseň všude, po vyschnutí jsem důkkladně vyhrabal suchou trávu, dnes pohnojil a vypadá to už zase líp...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 5.3.2010 20:33

Tady se často radí vertikutace, ale já bych si myslel, že to jako jeden z prvních kroků není nejlepší nápad. Trávník je po té plísni nějak poškozený a není v nejlepší kondici a při vertikutaci dochází nutně k mechanickému poškození trávníku. Zdravý trávník to zvládne, ale u trávníku, který je poškozený a je tak na hraně mezi tím zda přežije nebo uschne to může být ta poslední kapka a travník pak spíš se rozhodne pro to uschnutí. Bych si myslel, že s vertikutací je lepší počkat, až se tráva vzpamatuje a začne zase růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.190 (?), 7.3.2010 12:37

Normalni vapneni travniku mi pomaha celkem ucinne. Zkuste - uvidite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.146 (?), 14.3.2010 22:04

Měli jsme nejhezčí trávník široko, daleko. Všichni sousedé obdivovali. Zato nyní po zimě, vypadá trávník žalostně, řekla bych, že dopadl nejhůře v okolí, napadená místa jsou tak na 70% celkové plochy.Pravdou je, že jsme na podzim nevertikulovali, ani neprováděli žádná preventivní opatření. O jakési plísni sněžné jsme neměli totiž ani potuchy. Nemohla jsem se na to dívat, vzali jsme s manželem hrábě a trávník pohrábli. Teď již jen doufáme, že to nějak dopadne. Zdá se, že sem tam vykukuje zdravá tráva. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vacino - (35) - 6.84 (?), 17.3.2010 21:46
Nebojte se, jak už tady psali ostatní, sluníčko a jarní vzduch trávních vysuší a je po plísni. Ten problém vidím všude, příroda se s tím poradí. Pocházím z Jizerských hor, tam jsou zimy dlouhé a vždycky se nám trávník krásně zazelenal. Měl jsem na trávníku plíseň všude, po vyschnutí jsem důkkladně vyhrabal suchou trávu, dnes pohnojil a vypadá to už zase líp...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 2.210 (?), 18.3.2010 14:08

Cim ted pohnojit travnik aby se nastartoval nebo je furt brzo??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.7 (?), 18.3.2010 20:35

Beru Vás za slovo a doufám, že matka příroda to zvládne sama bez chemie. Na podzim jsme s otcem posekali a jen já použil specialní podzimni hnojivo na trávu (asi naposledy). Výsledek - (stejná lokalita a druh osiva, stejná výška a doba posledního sečení a i plocha) otec 90%  plochy v pořádku, já sotva 15%!!! Dnes jsem vyjel s vertikutátorem (hřídel s drátkama, nastavená co nejvýš) a vyhrabal spoustu suchého materiálu. Bílá plocha cca 400m2 se změnila v přijatelnější barvu. Při důkladném prozkoumání očištěné plochy jsem zjistil že nic není ztraceno a sem tam se to začíná zelenat. Počkám týden a uvidím. Držím všem "postiženým" palce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 247.195 (?), 18.3.2010 23:45

Do vertikutace bych v této době určitě ještě nešel. Tráva se sotva drží, nezůstalo by z ní nic, jen holá zem :-) Maximálně hrábě jen tak nahrubo, lupení jehličí atd a začátkem dubna nebo podle počasí až se začne tráva zelenat, třeba po prvním sekáním bych použil vertikutátor + dusík a trávu pěkně nastartoval. Nejsem odborník, ale takovou mám zkušenost. Brzo na jaře a pozdě na podzim je vertikutace skoro nemožná. Víc se zničí než pomůže, nehledě na to, že alespoň dle mé zkušenosti se od vertikutátoru při práci musí pořádně prášit. Jinak vše zůstává na nožích, vše se nalepuje a prostě to nejde. Takže bych určitě ještě vyčkal :-) Jinak plíseň mám také a má jí každý. Stejně jako každý rok bude vše za pár dní OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.91 (?), 11.4.2010 21:51

Dobrý večer a děkuji, odpověděl jste mi na otázku, kdy můžu provádět vertikutaci. Měla jsem dojem, že jsem ji už zaspala, (vertikutátorem chci provádět poprvé) ale zdálo se mi pořád dost vlhko.Teď zase prší a tráva hodně roste.Takže můžu, až se bude dát, posekat a potom provést vertikutaci, ještě asi tak do konce dubna? Ještě bych se chtěla zeptat, jestli holá místa po vertikutaci dosévat, nebo stačí jen pohnojit a tváva se rozroste? Děkuji. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 12.4.2010 18:50

Na vertikutaci není nikdy pozdě, doporučuje se podzim, jaro. Postup máte dobrý, prvně posekat, pok projet vertikutátorem, potom případně pískovat a dosét trávou. Já dosévám pouze pravidelně jedno místo (exponovaná severní strana u domu), zbytek se krásně do měsíce rozroste.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika