Pískování pomocí sypacího vozíku?



host - 161.178 (?)
26.3.2010 21:10

Sypací vozík jsem si také pořídil, ale jako mnoho dalších "zahradních pomocníků" se moc neosvědčil (mám " truhlíkový" od toho modrého výrobce) - písek na kvalitní rozsypání musí byt úplně suchý a jemný, aby se nezacpali vyhazovací otvory. Teď normálně písek dovezu kolečkem, "rovnoměrně" rozházím lopatou, roztáhnu plast. hráběmi a letos jako novinku to doladím zatahovací sítí (to samé, jako když rovnají antukový kurt - na kus latě přidělám síť). Posypový vozík je dobrý na " jemné" cukrování suchým křemičitým pískem. Brrouk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 47.75 (?), 25.3.2010 6:23, zobrazeno: 8167x

Hezky den! Tak premyslim, ze bych zkusil zapiskovani a napadl me sypaci vozik. Zkousel jste to nekdo? Ma to smysl? Prijde mi, ze by byl travnik pouze "pocukrovany". A to asi ztraci smysl. Nebo rozhazet pisek lenom lopatou? Budu rad za poznatky, co je pro pouziti nejlepsi. Diky.  

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.243 (?), 25.3.2010 8:06

Já jsem se do podobných experimentů pouštěl předloni. Problém je ve vlhkosti písku. Já jsem používal křemičitý a ten se lepil a vozík nešel vůbec použít. Rád bych znal zkušenosti někoho, kdo má rozmetadlo od Varesu RV-200. Z obrázků mi ale také nepříjde moc pravděpodobné, že by si s lepícím se pískem poradilo.

Řešením by snad byl rozmetač KRRJ Green Wizard od DAKR, ale kvůli ceně je pro nás amatéry nedostupný a půjčovnu, která by jej měla jsem nenašel.

Takže jsem skončil u lopaty a smetáku, dopadlo to blbě - nerovnoměrné rozprostření písku a navíc jsem u toho byl nadřený tak, že mne podobné nápady na několik let přešly.

Hodně sil!

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.217 (?), 25.3.2010 12:50

tak teďka jste mě trošku vystrašili :)) chystáme se pískovat asi za týden, a myslela sem, že lopatou prostě rozhodíme, pohrabeme, budeme se snažit splnit vrstvu 1 cm a bude hotovo :) ale vypadá to, že máte zkušenost s lopatou a rozhozem, že to zase není tak jednoduché jak to vypadá :)

Sima

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 25.3.2010 17:53

O minulém víkendu jsem po stavbě domu likvidoval zbytek písku (cca 2m3) a normálně jsem ho rozhodil mezi trávník lopatou. Chce to trochu grif, ale i když byla spodní část písku mokrá, tak v pohodě. Druhý den písek uschnul a děcka jek lítají po zahradě, tak krásně zapadl do drnu. Řešení je to levné, rychlé a jednoduché. Dnes po písku v trávě není ani památky.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.202 (?), 26.3.2010 8:12
já to dělal včera tím složitejší postupem: sekačkou co nejníž (u mě 25mm), vertikutator (co nejníž), písek promíchaný s kompostem a popelem ze dřeva (6:1:0,x) a rozhrnutý latí... nahoře pocukrovaný novým semínkem trávy (spodní vrstva není moc hustá) a zaválcováno. Je to zkušební vzorek cca 20m2, tak jsem zvědavý :-D Do rána do krásně nabralo vlhkost, takže uvídíme co z toho bude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.178 (?), 26.3.2010 21:10

Sypací vozík jsem si také pořídil, ale jako mnoho dalších "zahradních pomocníků" se moc neosvědčil (mám " truhlíkový" od toho modrého výrobce) - písek na kvalitní rozsypání musí byt úplně suchý a jemný, aby se nezacpali vyhazovací otvory. Teď normálně písek dovezu kolečkem, "rovnoměrně" rozházím lopatou, roztáhnu plast. hráběmi a letos jako novinku to doladím zatahovací sítí (to samé, jako když rovnají antukový kurt - na kus latě přidělám síť). Posypový vozík je dobrý na " jemné" cukrování suchým křemičitým pískem. Brrouk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika