Je vřetenová sekačka pro každého?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 82.25 (?) 
20.5.2014 19:54

tak takhle vypadá tráva u mě sekaná vřetenovkou, jednou za tři dny, ale chtělo by to každý den protože by seklá tráva byla drobnější a rychleji by se rozkládala jako mulč

tráva
tráva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 208.224 (?), 31.5.2014 15:49
Mám Husqarnu Novocut 64 a jsem s ní moc spokojena. Píšou, že si poradí i s vyšší travou, a je to pravda. Musí se ale občas seřídit nože, které se potom brousí samy. Předtím jsem měla Brill, ale teď jsem ráda, že mi ji ukradli (kdyby jim tak pazoury upadly). H. je lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 139.244 (?), 3.6.2014 14:01

mohu pootvrdit, mám ten samý stroj.  Dílensky zpracování je kvalitní a seká tak jk má. Já HN64 kupoval už seřízenou z prodejny, mám ji rok a zatím jsem nemusel seřizování měnit. Nevýhodou je relativně vyšší cena.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 93.96 (?), 2.7.2014 11:26

Vretenova kosacka zvlada strih tak do 6cm potom sa uz rapidne zahlcuje.

Kancelarsky papier 80g za pouziva na zostelovanie strihu. Ak kosacka papier nestriha treba zvysit pritlak vretena k nozu, co ma vsak po case neustaleho zvysovania pritlaku negativny plyv na komfort kosenia. Tak ako kazdy strihaci a sekaci nastroj aj vretenovku treba pravidelne brusit. Neverte reklamnym zvastom o bezkontaktovom a bezudrzbovom koseni.

Kosim travnik 1x tyzdenne a brusim kazdy 10 tyzden. System brusenia vretenovky je celkom jednoduchy. Uvolnit pritlak vretena na noz, roztocit vreteno opacnym smerom a za staleho pridavania lapovacej pasty zvysovat pritlak. Potom uz len nastavit pomocou zmienovanych pruzkov papiera. Video zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika