Jak se zbavit mechu



host - 137.37 (?)
12.5.2008 11:51

Také si myslím, seču srpem a jsem ráda, že je trávník řidší - méně dřiny. A je pěkný i s mechem.

F.T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 76.122 (?), 2.5.2008 22:58

Nikdy jsem neviděl že by mech zničil trávu. Než jste začal, tak tam rostla? Tak zkuste přemýšlet proč už neroste...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.205 (?), 2.5.2008 23:38

Možná ji neničí, ale rozhodně ji vytlačuje, když se mu k tomu dá prostor. Druzí sousedé mají velikánskou zahradu, kterou sekají cca 3x v roce. Zjara je krásná na pohled-kvetou fialky, pak prvosenky vyšší, ale ty mám v trávě taky. Když kvetou, tak si je neposeču. Nehnojí, mech nevyhrabávají a za roky se mech rozšířil natolik, že po odkvětu jarních kvítků zbývá pouze on, bolševníky, kopřivy a další. Dokud je zelený, jěště to jde, ale silné slunce ho pěkně sežehne a zahrada růstane rezavě hnědá, zelená se jen uvedený nežádoucí plevel. Tím nemyslím ani sedmikrásky, mateřídoušku, jetel apod.. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 24.6.2008 13:59

Hlavu vzhůru, po použití vertikutátoru zjistíte, jak na tom opravdu jste. Dosijte osivo, zapískujte, tráva se bleskem vzpamatuje. Ranaři provádějí prořezávání křížem, po zapískování nevěříte, že tam ještě někdy bude něco růst. Opak je ale pravdou, péče s vertikutátorem, a pískem, eventuelně aerifikačními hroty Vás postupně zbaví mechu nastálo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 5.4.2013 12:23

Třeba proto, že nechci mít na zahradě bažinu! Zkuste každý den projít po mechu, určitě tam budete mít bažinu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.162 (?), 14.5.2016 23:43

No jo vlastně! Díky, že jste mi otevřela oči! Zítra jdu na svůj krásný anglický trávník rozhodit semena kopřiv! Už ted se těším, až se v nich za pár týdnů vyválím!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.37 (?), 12.5.2008 11:51

Také si myslím, seču srpem a jsem ráda, že je trávník řidší - méně dřiny. A je pěkný i s mechem.

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rom - (19) - 86.21 (?), 23.6.2008 16:43

Na zahradě máme mech poměrně hodně zastoupen pod ovocnými stromy. Je tam stín a vlhko, tak neschne a vypadá svěže. V tomto případě je to pro mne výhodou, protože nemusím tak často sekat. Tato část zahrady je na jaře zcela poseta petrklíči. A projít se bosou nohou po měkounkém mechu je paráda a navíc to vypadá přirozeně. Tak nevidím důvod proč to třeba u nás měnit, ale to samozřejmě záleží na každém majiteli zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 24.6.2008 15:19

Pod stromy, kde se nedaří ničemu jinému je zavlažovaný mech dobrou volbou, ale nikde jinde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.122 (?), 24.6.2008 16:39
Proč ne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 24.6.2008 16:44

protože to vypadá hnusně.. Mech i když jej budete zavlažovat nevydrží takové namáhání jako tráva, ale proti gustu žádná, pokuid chcete mít na zahradě mech, je to Vaše volba a nikdo se Vám za to nemůže posmívat, a obráceně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika