Jak na tento plevel v trávníku?



host - 141.127 (?)
30.8.2009 10:08

Problém ale nastává s Vaším přístupem, protože pokud vytrháváte plevele, zbytky kořenového systému zůstávají v půdě a nové rostlinky se později objeví na stejném místě, zpravidla ve větším množství. V tomto případě je nutné likvidovat chemicky, buď lokálně, nebo celoplošně na trávník, což by bylo určitě lepší, aby se vyhubily i ostatní druhy plevelů. Doporučuji postřik Bofixem, vyčkejte 3 týdny a uvidíte, zda se situace zlepšila. V žádném případě nevytrhávejte, ani odumírající zbytky rostlin!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kataber - (2) - 163.84 (?), 29.8.2009 19:54, zobrazeno: 6338x

Nedaří se nám zničit. Zkoušela jsem Banvel, ale bez úspěchu. Poradí někdo?

Děkuji

trávník
trávník
trávník
trávník
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 141.127 (?), 29.8.2009 20:18

Dobrý den,

jedná se skutečně o likvidaci plevelu v trávníku? Já ho nikde nevidím :)) Ale to jen jedna rýpavá poznámka. Zkuste Bofix, uvidíte, zda to zabere..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.26 (?), 29.8.2009 21:53

Je to taková plazivka? Jestli ano, tak jde docela dobře trhat. Ale dvouděložná by měla být. Taky ji mám, občas se pokusí zaútočit na zahrádku, ale já ji bez milosti vyrvu a ona dá na chvíli pokoj. Ovšem nejsem si zcela jistá, že se jedná o tentýž plevel.

Ta poznámka o trávníku mě napadla po shlédnutí fotek taky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.127 (?), 30.8.2009 10:08

Problém ale nastává s Vaším přístupem, protože pokud vytrháváte plevele, zbytky kořenového systému zůstávají v půdě a nové rostlinky se později objeví na stejném místě, zpravidla ve větším množství. V tomto případě je nutné likvidovat chemicky, buď lokálně, nebo celoplošně na trávník, což by bylo určitě lepší, aby se vyhubily i ostatní druhy plevelů. Doporučuji postřik Bofixem, vyčkejte 3 týdny a uvidíte, zda se situace zlepšila. V žádném případě nevytrhávejte, ani odumírající zbytky rostlin!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kataber - (2) - 163.84 (?), 29.8.2009 22:19

Díky za reakce :-). Plazivka to asi trochu je. Minulý rok to bylo na kousku a ted se nám to začíná pěkne rozlejzat.

Zakoupim chemii a budu bojovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika