Do kdy nejpozději se má dosévat tráva na hluchých místech?



host - 5.51 (?)
1.10.2009 12:39

Jako zákazník si kupujete směsi, to znamená více druhů travin, které mají podobné nároky, ale různou rychlost růstu. Některé druhy trav vyrostou rychleji, jiné později, třeba i o měsíc. Pomalu rostoucí jsou například směsi do stínu. Počkal bych, zda ještě něco vyroste, nebo bych udržoval současný stav a dosel bych na jaře, až bude prohřátá zem. Některým osivům vadí studená zem, jiné jsou odolnější. Při klíčení je dobré využít i bílou (!) netkanou textílii pro udržení mikroklimatu a podpoření rychlejšího růstu (mám vyzkoušeno).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Karol77 - (1) - 212.250 (?), 1.10.2009 10:14, zobrazeno: 8966x

Dobrý den,

může mi někdo poradit, do kdy nejpozději se může dosévat tráva? Máme nově zasetou trávu asi 2 měsíce. Chytla se, ale nastala tam i hluchá místa. Někdo mi tvrdil, že už je teď na dosávání pozdě, protože začnou přízemní mrazíky a tráva se nechytne.

Děkuji za info

Karol77

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 1.10.2009 10:51

Vážený pane. Nevím sice odkud jste, ale zbývají do konce vegetace asi tak 3-4 seče. Teprve poté vysejte osivo trávy a nechte bez problémů přes zimu. Vyseté osivo zkuset mírně zahrábnout, nebo jen přiválet. Vámi vyseté osivo přes zimu krásně nabobtná a na jaře naprosto spolehlivě klíčí. Vyséval jsem před zimou takto i poměrně velké plochy a naprosto v pohodě. Žádné mrazíky nevadí, to by kolem nás dávno nic z trav nerostlo. Ať se daří přeje Stanislaw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.51 (?), 1.10.2009 12:39

Jako zákazník si kupujete směsi, to znamená více druhů travin, které mají podobné nároky, ale různou rychlost růstu. Některé druhy trav vyrostou rychleji, jiné později, třeba i o měsíc. Pomalu rostoucí jsou například směsi do stínu. Počkal bych, zda ještě něco vyroste, nebo bych udržoval současný stav a dosel bych na jaře, až bude prohřátá zem. Některým osivům vadí studená zem, jiné jsou odolnější. Při klíčení je dobré využít i bílou (!) netkanou textílii pro udržení mikroklimatu a podpoření rychlejšího růstu (mám vyzkoušeno).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
eniloq - (5) - 217.4 (?), 1.10.2009 19:57

Vloni jsme touto dobou trávu dosévali. Ještě do zimy narostlo "strniště" a na jaře pokračovala tráva ve vegetaci. Za 2 měsíce nebyl rozdíl ani vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika