Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Když jsem několika lety zakládal trávník na dvorku, nechal jsem navézt na první pohled pěknou "černozem", údajně to byla skrývka z pole. Tři plné tatry.  Jen mi bylo divné, že bagr občas nemohl tu hlínu z hromady pořádně urýpnout a trochu se při tom zapotil. Pak jsem pozval Bobíka (BOBCAT), aby ty tři hromady rozvozil a urovnal. Ten se zapotil pořádně, větší hroudy musel rozdrtit koly a lžící. Finální dorovnání jsem dělal já už ručně a zapotil jsem se nejvíc. Nevadí, že je to tuhé, utěšoval jsem se, alespoň se do toho nebudou bořit kola aut, kterými po dvoře přejíždíme. Po vysetí trávníku, podobně jako Vám, tráva pěkně vzešla a zazelenala se. Ale pak, už v rozporu s Vámi, se na ní zanedlouho vytvořily vybledlé mapy a trávník začal zakrňovat. Uprostřed světlých map zůstaly ostrůvky se zdravě zelenou trávou. Postupně se tyhle koláčové ostrovy zmenšovaly a zmenšovaly. (Podobné fotky podobných trávníků zde na fóru vídáme relativně často. Je jaro, brzy se určitě vyrojí další a s nimi i žádosti o radu, co s tím).  Od těch dob nemáme na dvoře pěkný trávník, ale jen trávu, jejíž nevalný stav se snažím dostupnými prostředky vylepšovat. Dočasně vždy pomůže přihnojení dusíkem. Až dokončíme veškeré plánované stavební úpravy a přestanou se nám před stavením rojit různí stavebníci a řemeslníci, mám v plánu založit trávník znovu a pořádně. Doufám, že se toho při současném tempu mého stavitelského snažení někdy dožiju…  Za domem máme zahradu a na zahradě úplně obyčejnou trávu, kterou pouze sečeme a jinak nic. Tuhle trávu nikdo nevysazoval, zabydlela se tu sama na místě bývalého pole. Každý rok, zdá se, je v lepším stavu, protože pravidelnou nízkou sečí se z ní vytlačují luční a polní plevele. Půda zde je sypká, hlinito-písčitá. A tráva zde rostoucí je v mnohem lepší kondici, než ta na dvorku, pracně vysetá a opečovávaná (=  zalévaná, hnojená a vertikutovaná). Je hustší a roste rychleji. Tolik zkušenost má. Myslím si, že zdravý vitální trávník potřebuje mít u kořenů vzduch.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika