Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, jak už psali přede mnou záleží na tom, jak moc kvalitní trávník chcete. Po vyrašení stávajícího porostu použijte totální herbicid, bylo již zmíněno výše. Potom odplevelenou plochu projeďte rotavátorem, někdy bývá snazší na povrch doplnit trochu prokatrované ornice, půjdou líp zarovnat nerovnosti, já jsem dávala i prokatrovaný kompost, mám ho velké množství, je možné na povrch použít i trávníkový substrát, to už záleží spíš na financích. Na povrch rozhodit plavený říční písek (používá se na zasypání zámkové dlažby). Velmi kvalitní trávníky rostou v substrátu s více jak 70% písku, tak se nebojte dát písku víc, záleží to na kvalitě půdy. Písek zapracujte do horní vrstvy zeminy hráběmi. Vše důkladně zarovnejte a zaválcujte. Na povrch vysejte travní osivo, velmi kvalitní je tady v jiných diskuzích hodně probíraný Barenbrug Gazon,  ten i dost vydrží, nám na něm řádí dva malí raraši na všech možných odrážedlech a pořád zůstává pěkný, je pravda, že se o něj musíme dost starat. Setí vám půjde snáz se sypacím vozíkem a využijete ho i potom na pravidelné hnojení. Osivo je možné zapracovat do vrchní vrstvičky půdy opačnou stranou hrábí, dejte přitom pozor, aby bylo stále rovnoměrně rozmístěné, není to nutné, protože osivo klíčí na světle, ale umožní to jeho lepší kontakt s půdou. Pak už zbývá jen zalívat, zalívat a znova zalívat. Zdravím a přeju úspěšné "trávníkaření". Dana

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika