Kalná voda ze studny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 231.226 (?) 
30.9.2009 7:19

odkopat okolo skruží do hlbky ako sa dá... aspoň pod prvý spoj... zaizolovať skruž aby voda musela ísť dole cez zem... obsypať pieskom.../vznikne pieskový filter.../voda musí ísť cez filter čo najnižšie a nesmie so sebou strhávať hlinu.../nesmie sa dostať do studne cez prvú dieru ktorú si voda nájde.../...na povrchu sa snažiť odviesť vrchnú dažďovu vodu /presmerovať/ bokom od studny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 30.9.2009 11:06

...dat tam geotextiliu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 30.9.2009 12:39

Ta vám bohužel příliš nepomůže, řešením je spáry utěsnit a okolí studny odvodnit od povrchové vody. Ta musí být odvedena do dešťové kanalizace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.59 (?), 1.10.2009 22:10

Mockrát děkuji všem za odpovědi na můj dotaz.Jsem opravdu mile překvapen, ani jsem pravdu říct nečekal tolik odpovědí.

Chtěl bych ještě vyjasnit některé věci, které jsem už zkoušel a byly mi zde navrhnuty.Takže v první řadě jsme v okolí studny vykopali odvodňovací příkopy.Zčásti to pomohlo, jenže povrchová voda se k studni dostala cestičkami, které udělali hraboši nebo krtci.O tom jsem se také přesvědčil jednou při čistění studny, kdy jsem vysloveně přikázal nahoře obsluhující osobě, aby vodu vyléval alespoň 5m pod studnou.Voda(i když podle fyzikálních zákonů teče směrem dolů)za chvíli začala téci nazpět do studny přez spoje.Ty jsem následně vyplnil cementovou maltou.

Navrhoval jsem před tím příkopem, obkopat zkruže co nejhlouběji a utěsnit rozmíseným jílem.Do toho se však nikomu nechtělo.

Co se týče té polyuretanové pěny, tak tu bych chtěl aplikovat na dně studny a to jak už jsem psal, vyplnit spodní okraj zkruže z vnější strany co je zemina.Tím bych zamezil splavování hlíny a jílu na dno studny.Netěsnosti mezi skružema jsem utěsnil tou cementovou maltou.Jen mně zaráží skutečnost, že při aplikaci této pěny musí být povrch suchý?Co se tyče PUR-pěny pro montáž oken, zárubní apod.,tak tam je v návodě vysloveně napsáno, že je potřebné místo navlhčit a po aplikaci pěnu orosit, aby dostatečně vytvrdila.

Každopádně všem ještě jednou děkuji a za případné další odpovědi také vřele děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fantomasxxx - (1) - 164.182 (?), 26.6.2013 21:38

Dobrý den,

řeším obodobný problém. Mám studnu 5m hlubokou - 9skruží, spárou třech spodních skruží protéká celkem silně voda.Voda není zakalená, ale asi tyto průsaky nejsou správné. Existuje nějaký způsob, jak spáry utěsnit z vnitřní strany studny a zastavit vodu? Předpokládám, že pěna nebo cement se po oplikaci okamžitě vyplaví.

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.209 (?), 7.7.2014 12:32

Asi 20 let jsme čerpali ručně vodu z vrtané studny-110 mm a bylo vše v pohodě, nyní zkoušíme ponorné čerpadlo- průměr 100 mm a voda teče s nucenými přestávkami už 3 dny a je stále kalná. Hloubka vrtu je 12 m, ponor čerpadla 7.50 m a vodu tlačíme do výšky 20 m. Zvažuji, zda by nepomohlo do vrtu nasypat cca 1/5 m filtrovaího písku, ale nechci nic podnikat bez rady zkušenějších. Prosím o radu. Děkuji. kaplans@seznam.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.7 (?), 7.7.2014 12:51

Piesok nici cerpadla, nie il alebo organicky kal. Preto opatrne s pieskom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 7.7.2014 13:27

Zdravím, do vrtu nic nesypejte, pak to budete nasávat a voda se může tlačit i z hora a tam by byl písek houby platný. Nejspíš jste zvedli větším čerpadlem mandle studni a odsává ze spár a blízkého okolí kaly a hlínu, takže buď to přestane časem, až vyčerpete okolní kaly nabo přejít k původnímu čerpání menším výkonem a tím nekalení vody.Nebo zkuste zvednout čerpadlo,pokud je kam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 7.7.2014 14:15

V některých jílových horninách může být kalení trvalé (při větších odběrech). Záleží také na velikosti a umístění perforace pažnic (při zjišťování vhodného místa pro výšku čerpadla nad dnem).. Pro tak malé hloubky se obvykle vrty pro získávání vody nepoužívají. Pokud by selhaly všechny jiné pokusy, zcela jistě by pomohlo překopání na normální studnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 7.7.2014 22:39

"strhnout studni" ani nic podobného není možné. I když nebudete z vrtu několik dní čerpat, po obnovení čerpání se zakalení zase projeví. Ten vrt je pravděpodobně prostě špatně proveden (jako většin vrtů v měkkých horninách). Převrtat vrt na větší profil není možné, je nutné provést nový vrt a nebo normální studnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika