Výroba filtru



host - 234.234 (?)
18.1.2011 23:57

Jeseter je tak blbá ryba, že vojde uplne všade, cez gulu mi vchadzali do filtra denne.Preto som mal prvu komoru prazdnu, hned ich tam vidím a hned prelovím.

Ten biotec si musim preštudovať lepšie, potom budem reagovat.Myslim ale, že je to všetko o množstve rýb a ich krmení.V lete nie je problem nasypat 50kg koi 3l kbelík granul na jedno krmenie.Urobte to 4 krat za den a uvidíme ktorý filter ako stíha.Môže byť neviem aká dômyselná konštrukcia, ten objem medií, tym pádom množstvo efektívne fungujucich bakterii a ich schopnost spracovat dany objem dusiku v čase jednoducho neoklameme.O schopnostiach istých "neuveritelne"porovitych medii sa už svojho času vyjadroval p. Hrkal, zapchaju sa neuveritelne rychlo a supermaterial funguje ako obyčajná skala.Mohol by som tu dat link na môj web, ale nechcem si robit reklamu, som amater ale nie hobík, tak skusim dat daku fotku sem ked najdem kusok času.

Musím priznať, že prvé tri mesiace som meral vysoke hodnoty NO2.Začal som si myslit, že som niekde spravil chybu, no potom sa to zlomilo.Japonci tvrdia, že zabehnutie filtra trvá 6 mesiacov.A maju pravdu.

A čo sa tyka konštrukcií filtrov.Nie je to podla mna o zložitosti, stieracích lištách, tkaninovych filtračných pásoch s automat.posunom, ale o jednoduchosti a objeme, pri zachovaní prietočnosti v celom priereze objemu nosičov a ako musím suhlasit s p. Hrkalom, komforte čistenia.Pokial je to zakryté dreveným roštom, nemusí to neviem ako hi-tech vyzerat vo vnutri, ale nech to je nenáročné na obsluhu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 234.234 (?), 17.1.2011 22:44

To, čo ste nakreslili na začiatku bolo dobre.Dimenzované čo sa tyka prietokov a velkosti UV... takisto.Ked prvu komoru nechate celkom prazdnu, vela sa toho usadi aj tak.Pokial by ste ju mali v tvare valca, ako Vortex, bolo by to este lepšie.Ja som staval čosi podobne, ešte väčšie, absolutne mi nemal kto poradiť, a ide to.Chystam tam určite kozmeticke upravy, ja mam prvu komoru prazdnu, v druhej mam kefy a v 3 dalšich kocky biomolitanu vo vreciach.Čerpadlo je ponorene v poslednej komore v hornej časti v akejsi bedni, cez hornu hranu tejto nadoby preteka voda k čerpadlu, čo umožnuje využiť aj poslednu komoru na biomolitan.Skusal som ist najprv bez vzduchovania, ale pri tejto velkosti je to potrebne a len dostatok kyslíka vam umožní využiť potenciál tohto filtra.Mne sa nechcelo robit tolko dvojitych prepažok tak som si pomohol stenovymi prechodkami a nasledne kolenom a rurou.Čo sa tyka toho prania/čistenia, je jasne že maly kbelik sa čisti lepšie ako niekolkokubikovy filter.A je jedno, či je to komerčny Center Vortex o objeme takmer 4 kubiky, alebo DIY home made.Rukami to už ale nerobím, material takisto nevyberám z komôr, teda pokial nevyberám jesetery.Tie su príčinou, prečo je dobre mat prvu komoru prazdnu, ale aj to sa da vyriešiť.Posledna vec.Bude sa to dlho zabiehať, tak sa nenechajte znechutiť zlymi hodnotami kavality vody.Treba všetky materialy vopred máčať vo vode, aby sa z nich uvolnilo všetko to chemicke svinstvo od výroby, a až potom ich nahadzať do komôr.

Pre p. Hrkala.Nedovolim si poučovať profesionala, ak ste to tak zobrali, ospravedlňujem sa.Čo sa tyka NO3,nejak sa tym extra nezaoberam, ale posledne som nameral asi 30mg/l.NO3 meriam len zo zvedavosti, ked sa bavim s kolegami, aby som mal predstavu, NO2 je 100 krat dôležitejšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.1.2011 9:12

S nebezpečností NO2 máte pravdu, pro ryby je jeho sledování bezpochyby mnohem důležitější.  Důvod, proč se tím ale nijak zvlášť nezabývám, je ten, že s touto formou oxidu dusíku prakticky nemám problém. Když porovnáte konstrukci filtru (který navrh na začátku téhle diskuze pan Karel) se srovnatelným Biotecem 36, najdete jeden výrazný rozdíl -a tím je míra aerace způsobená samotným průchodem vody filtrem. 
Dusičnany (společně s fosforečnany) sleduju hlavně z důvodu výskytu dlouhých řas.
Jedna otázka - naměřil jste u tak velkého filtru, co máte, někdy vyšší úroveň NO2?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 18.1.2011 12:19
Nemohl byste sem prosim dat nejakou fotodokumentaci - vas prispevek a relane zkusenosti jsou velmi zajimave a inspirujici. Diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 18.1.2011 13:43

Nepochopil jsem tu část s temi jesetery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.234 (?), 18.1.2011 23:57

Jeseter je tak blbá ryba, že vojde uplne všade, cez gulu mi vchadzali do filtra denne.Preto som mal prvu komoru prazdnu, hned ich tam vidím a hned prelovím.

Ten biotec si musim preštudovať lepšie, potom budem reagovat.Myslim ale, že je to všetko o množstve rýb a ich krmení.V lete nie je problem nasypat 50kg koi 3l kbelík granul na jedno krmenie.Urobte to 4 krat za den a uvidíme ktorý filter ako stíha.Môže byť neviem aká dômyselná konštrukcia, ten objem medií, tym pádom množstvo efektívne fungujucich bakterii a ich schopnost spracovat dany objem dusiku v čase jednoducho neoklameme.O schopnostiach istých "neuveritelne"porovitych medii sa už svojho času vyjadroval p. Hrkal, zapchaju sa neuveritelne rychlo a supermaterial funguje ako obyčajná skala.Mohol by som tu dat link na môj web, ale nechcem si robit reklamu, som amater ale nie hobík, tak skusim dat daku fotku sem ked najdem kusok času.

Musím priznať, že prvé tri mesiace som meral vysoke hodnoty NO2.Začal som si myslit, že som niekde spravil chybu, no potom sa to zlomilo.Japonci tvrdia, že zabehnutie filtra trvá 6 mesiacov.A maju pravdu.

A čo sa tyka konštrukcií filtrov.Nie je to podla mna o zložitosti, stieracích lištách, tkaninovych filtračných pásoch s automat.posunom, ale o jednoduchosti a objeme, pri zachovaní prietočnosti v celom priereze objemu nosičov a ako musím suhlasit s p. Hrkalom, komforte čistenia.Pokial je to zakryté dreveným roštom, nemusí to neviem ako hi-tech vyzerat vo vnutri, ale nech to je nenáročné na obsluhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 19.1.2011 10:00

niekde v diskusii o poklope na studni robil ktosi reklamu forme co vyraba vsetko mozne z plastu. Robia aj veci na mieru.  Mozno aj takyto filter by sa im mohol dat vyrobit z plastu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 1.2.2011 12:02

V Hornbachu mali zlacneny lavovy kamen v granulach od Fi Heissner. Bol zlacneny a tak som neodolal. Mate niekto skusenosti? Chcem ho dat namiesto plastovych blbosti ako substrat do filtra. Asi bude mat vyssii merny povrch ak ide o porezny material

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.26 (?), 19.4.2011 17:03

Zdravim všechny milovniky jezirek.chystam se vyrabet filtr, bude mit 6 komor, o tom jak by mel vypadat jsem tady nasel spoustu, akorat jeste nevim jakym mediem jednotlive komory naplnit.jak by bylo nejlepsi aby materialy sly za sebou.prosim nekoho o radu.dekuji s pozdravem Ludvik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.248 (?), 3.5.2011 12:07

Po čtyřech letech sledování diskuzí a pečlivým rozmýšlením, jsem dospěl k výsledku co je na obrázku. Mám spoustu nákresů na výrobu z plastu, podrobně jsem prostudoval sudy a vyšlo mi z toho tohle, vlastně musím přiznat, že mě nejvíc ovlivnily příspěvky pana HRKALA, za co bych chtěl poděkovat. Ze všeho nejvíc doporučuji nepospíchat, neukvapit se! Když jsem si nechal udělat kalkulaci na lepený filr, který tu pán v úvodu nakreslil, vyvalil jsem oči a zoufale si povzdechl! Nyní mám tu dřinu za sebou, je to jen hodně hrubá stavba, ale tím to teprve začíná. S vybavením filtru si rád nechám poradit, i když jistou představu mám. Pro informaci jen kartáčů tam příjde 96 kusů. V sočasné době zkouším síta do "štěrbiňáku", moz zajímavé poznatky. To co je v nákresu, je fatální "békovina". Přidám vám obrázek co síto zachytí za 48 hodin. Níkdy jsem tu nediskutoval, tak pokud budou nějaké tech. nedostatky se omlouvám

Výroba filtru
Výroba filtru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.248 (?), 3.5.2011 12:12

Tak přece jenom, dva obrázky to nevezme, filtr je tedy tady

Výroba filtru
Výroba filtru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika