Výpadok prúdu (pstruhy)



Stránky: 1,  2   
host - 191.3 (?) 
2.6.2018 12:49, zobrazeno: 15628x

Zdravím, 

chovám pstruhy, mám dostatočné okysličovanie a čerpadlo voda studená vše v pohode... mám obavi čo robiť ked bude výpadok prúdu? benzinová centrála by bolo celkom slušné riešenie ale ked nebudem doma mi nepomôže, SMS alert + centrala sa mi zdá byť dosť veľká investícia ked si to prepočítam tak za tú cenu by som kúpim nové dospelé ryby... a záložný zdroj sa mi nezdá uplne spoľahlivý kedže netuším ako dlho vydrží + zda by to vôbec fungovalo...

možnosť prítoku bez elektriky nemám...

jak to riešite vy? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 114.209 (?), 6.10.2018 9:55

Měnič a baterií s jističem, p to výpadku sepne na náhradní zdroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.3 (?), 5.3.2019 10:41

možete poslať odkaz? ja sa v tom moc nevyznám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 5.3.2019 16:05

Napiste do google "menice napeti" a vypadne jich na vas mraky. Musite vedet jaky prikon ma spotrebic. Do 150W sezenete do autozapalovace, nad 150W se svorkama. Spotreba proudu je cca 1:10, to znamena ze plnych 150W sezere za hodinu asi 15Ah baterky. Nekupujte menic s obdelnikovym prubehem. Bud sinus nebo obdelnik. Bude to v popisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.3 (?), 8.3.2019 18:35

okysličovač mám 12 W 

stačí mi ked to pobeží cca 8-12 hodin taký dlhy výpadok ešte nikdy nebol 

Jak silnú autobatériu budem potrebovať?

" Nekupujte menic s obdelnikovym prubehem. " 

V tomto sa ja nevyznám...

Jak pripojím nato síť aby sa bateria nabíjala sama ked pôjde prúd? 

COMPASS Měnič napětí 12/230V 300W

tento menič bude dobrý? 

dúfam že mi nezhorí dom ...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 9.3.2019 7:33

staci bohate. 12W je 1 amper, tedy trakcni baterie 24Ah je pro provoz 12 hodin, je dobre v ni nechat rezervni polovinu kapacity. Baterii udrzujte trvale na udrzovaci nabijecce treba CTEK, bohate postaci ta nejlevnejsi. Nabijecky vam zajisti dlouhy zivot baterie a skvelou kondici po celou dobu.

Pripojeni vam musi udelat elektrikar nejakym relatkem, nebo to pripojovat manualne pri vypadku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.3 (?), 9.3.2019 8:05

Ak by som pripojil autonabijačku na bateriu s tým meničom napätia tak by to nefungovalo?

väčšinou ked má byť výpadok tak nie som doma...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 9.3.2019 9:26

Nemuzete poustet proud do spotrebice najednou z menice i ze site. Neco by to odneslo, mozna byste to i zapalil

Musite pripojit nabijecku na baterii a nastavit. CTEK si pamatuje nastaveni i po opetovnem zapnuti proudu, takze nesetrete a nekupujte jinou

Mezi menic a baterku musite dat rele nebo stykac. Pri odpojeni proudu prestane tect do baterie proud z dobijecky a stykac sepne menic. Je to velmi jednoduche a spolehlive. Pokud jde proud je stykac aktivni a pokud vypne prechazi do off

Nejlevnejsi stykac sem koukal poridite kolem 300 korun, je to modul ve formatu jistice. Na netu najdete i navod na zapojeni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 9.3.2019 20:53

Používám záložní zdroj MV300, ale teď jsem koukal, že Melichar jej v nabídce již nemá. Tak třeba tento: Záložní zdroj MHPower MPU300-12,UPS,300W, čistá sinus

Mám k tomu 90Ah baterku a zrovna dnes jsem to testoval, vše běželo asi 6 h, mám připojeno několik vzduchovadel o příkonu 130W.
Jinak jsem dnes konečně dodělal biofiltr, podařilo se mi sehnat kaldnes za 1800,-/100 litrů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.3 (?), 10.3.2019 9:24

to je pekné drahá záležitosť MV300 stojí 115 Eur + potrebuje minimálne 50 ah bateriu ktorá tiež stojí 100 eur +-  

cca 250 eur vratane dovozu je fakt moc pre 50-100 pstruhú, zaťiaľ sa nechystám chovať 2000 ks pstruhä 

je aj otázne ako dlho záložný zdroj a batéria vydrži... v prepočítaní mi to skoro výjde asi nastejno ako kebych som tam kúpil už velkých pstruhov   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika