Voda z bazénu do jezírka



host - 187.130 (?) 
14.10.2021 12:09, zobrazeno: 400x
Dobrý den, prosím o radu. Dopustila jsem se neuvěřitelné hlouposti a nechala napustit nově založené jezírko vodou z bazénu. Manžel, který to vymyslel, tvrdil, že už tam žádný chlor není, ale zjevně je, protože všechny ponořené rostliny během pár dnů zbělaly a rozpadly se a uhynuli taky všichni šneci. Je to už tři týdny, týden jsem filtrovala přes aktivní uhlí, o kterém jsem se dočetla, že chlor odbourává. Před pár dny jsem tam na zkoušku hodila kousek růžkatce z akvária, ale zase zbělal a rozpadl se. Moje otázka je, jak dlouho může trvat, než chlor zmizí? Stane se to vůbec někdy? Jakou šanci mají rostliny jako leknín a kosatec? Zatím nevypadají, že by hynuly, ale možná se to jen ještě neprojevilo. Do bazénu se jiná chemie než chlorové tablety nedávala, podle informací na obalu nic jiného než chlor neobsahují.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.129 (?), 14.10.2021 21:23

Kdyby se to stalo mně, tak tu bazénovou vodu co nejdříve vyčerpám a nahradím normální.

Za tři týdny by už dávno chlór musel být vyprchaný a třeba do čerstvě napuštěné vodovodní vody v akváriu s rostlinami (bez úprav jinou chemií) můžete dát ryby za pár dní.

Takže v té bazénové vodě podle mne musí být ještě něco jiného.

Ale nejsem bazénář a malé jezírko mám spíš "přírodní", bez jakékoliv techniky.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika