Spuštění filtrace



host - 232.98 (?)
4.4.2016 22:40

jen pro info, jak to dopadlo

- již třetí den jsem začínal vidět ryby, viditelnost cca 0,5m
- pátý den - vidím celkem super na dno (130 cm), ryby OK
- jeden týden - očištění kamenů na břehu kartáčem, očištění dna - kačírek - také kartáčem, na hladině je stále hodně bílé pěny. V rámci čištění odpuštěno cca kubík vody
- osmý den - zvýšení hladiny - přepadem se vyčistila pěna a další nečistoty z hladiny (no jo, ten skimmer jsem měl dát, ale zase 500 litrů vody skoro nic nestojí)
- od včera - voda jak křišťál - vidím 1mm bílou hlavičku čidla v 130 cm, kačírek na dně po zimě celkem OK, pár kamenů je od řasy

Další postup: asi vypnu UVC lampu a jak se zvedne teplota vody na 15° (dnes cca 11), dám tam ten ALGO Universal, snad ještě dočistí kačírek a hlavně bude bránit dalšímu zanášení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 130.27 (?), 31.3.2016 22:12
Pěkný večer, na jaře chci dobudovat jezírko, potřebuji startovací bakterie, když budu dávat vodu z řeky a i nějaký písek se štěrkem bych vzal z řeky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 4.4.2016 22:40

jen pro info, jak to dopadlo

- již třetí den jsem začínal vidět ryby, viditelnost cca 0,5m
- pátý den - vidím celkem super na dno (130 cm), ryby OK
- jeden týden - očištění kamenů na břehu kartáčem, očištění dna - kačírek - také kartáčem, na hladině je stále hodně bílé pěny. V rámci čištění odpuštěno cca kubík vody
- osmý den - zvýšení hladiny - přepadem se vyčistila pěna a další nečistoty z hladiny (no jo, ten skimmer jsem měl dát, ale zase 500 litrů vody skoro nic nestojí)
- od včera - voda jak křišťál - vidím 1mm bílou hlavičku čidla v 130 cm, kačírek na dně po zimě celkem OK, pár kamenů je od řasy

Další postup: asi vypnu UVC lampu a jak se zvedne teplota vody na 15° (dnes cca 11), dám tam ten ALGO Universal, snad ještě dočistí kačírek a hlavně bude bránit dalšímu zanášení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.195 (?), 8.4.2016 11:49

S malým jezírkem se dá vždy poradit, v tak malém jezírku udržet vodu čistou není problém. Když je dobrá filtrace, čerpadlo a UV-lampa, není problém s čistotou vody. U velkého jezírka  (mám 75 kubíků) už to tak jednoduché není. Ale jednu rau mám. Před rokem jsem koupil jezírkový vysavač a když chci pročistit vodu, tak jen do jezírka den předem naleju cca 1,5 až 2 litry PAX18 a druhý den ráno jenom všechno usazené vysaju vysavačem. Naprosto křišťálová voda a je to hodně levné, rybám to vůbec nevadí, mám jich tam víc než dost a už to takhle dělám přes rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.210 (?), 8.4.2016 12:19

PAX-18... opat ide o hlinitu sol, podobne ako sa pisalo o par prispevkov vyssie. Ibaze ide o chlorid, ciastocne zhydrolyzovany....preto sa uvadza nazov polyaluminium chlorid. Bude asi este lacnejsi ako siran hlinity, co pouzivam ja. Nasiel som cenu 40 KC/kg. Ale chloridy do jazierka davat nechcem. Radsej ten siran a par eur za kg si priplatim. Aj tak sa mina len pomaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.131 (?), 29.10.2017 12:39

Také jsem letos nalil Pax 18 do mého 35 kubíkového jezírka.Dle Fischema kde jsem jej koupil použili 40-80 ml/m3 na Máchově jezeře -udajně bez problému.U mne bylo použito 40 ml/m3.Výsledkem bylo 5 ze 6 60ti cm pomalu padajících jeseterů, kteří to už nerozdýchali ani po odlovení a přemístění do okysličené vody.Zajímavé je, že líni a pstruzi bez problému přežili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.91 (?), 30.10.2017 15:12

pax 18 do malych objemu jezirek do 50-100 kubiku je hazard s rybi obsadkou jde o problem naboje vznikleho hydroxidu a zmeny koncetrace protonů respektyve oxonioveho kationtu. to je lespi UVceko a poradna filtrace.

mh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.7 (?), 28.5.2021 12:56

...neviem, ci je to studenym majom, ale bio procesy ako keby sa este nerozbehli a voda je v jazierku jemne zelena nie uplne priehladna. Ake mate skusenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.21 (?), 28.5.2021 21:06

Před týdnem jsem přidal jezírkové bakterie a už se voda vyčistila, ale zase se vytvořil zelený povlak na stěnách a kamenech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 168.18 (?), 28.6.2021 19:16

A to je normální, nepropadejte panice. Neplatí rovnice - přidám bakterie, nebudou řasy. Dost často - až se mi chce říct skoro vždycky - tyhle dva organismy vegetují vedle sebe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 29.6.2021 14:57

Je mozne, ze sa v jeden cas +-max. 1 den vycistili dve jazierka (minulu stredu) niekolko km vzdialene. jedno ma, druhe nema filtraciu, do kazdeho sa pridavali bakterie. 

BTW, komu sa minulu stredu vycistilo jaierko? smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika