Spuštění filtrace



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 232.98 (?) 
22.3.2016 21:26

Takže částečnou výměnu vody nikdo nedoporučuje? Já myslel, že by se právě měla část - 10 - 20% průběžně během celého roku měnit, takže zjara mi to připadlo vhodné.

Jinak, já vodu normálně neměním, něco se odpaří, něco doprší, dopustí se nová, takže to zvlášť výměnou neřeším, mění se to tak nějak samo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 23.3.2016 9:00

Částečná výměna vody Vám prakticky proběhne při jarní údržbě - třeba vysávání. 
Filtr jste si pořizoval kvůli tomu, aby čistil vodu - tak bych na to myslel, a snažil bych se čištění vždy primárně řešit "technologickou cestou" a ne dávkou nějaké chemie.
Ještě k tomu flokulantu - jestli je výchozí zadání objem vody 4 kubíky s připojeným Biosmartem a 36W lampou, stojím si za tím že použití chemie je v tomhle případě zbytečné. Nenapadá mi totiž důvod proč bych měl kalnou vodu srážet a pak pracně vysávat, když to za mě může bezpracně udělat filtr.
Chápu, že potřeba nalít něco do jezírka je velká :) ale bral bych to s klidnou hlavou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 17.210 (?), 23.3.2016 9:15

Vysavanie je jeden zo sposobov udrzby, kedy flokulant pomaha. Filtracia je dalsi sposob pri ktorom je flokulantk nezaplateniu. Vznikaju vacsie lahko filtrovatelne castice, ktore neupchavaju natolko pory filtracnych materialov. Zraza gelove slizove biofilmy rias, ktore sa potom lepsie filtruju. Aj preto sa osvedcil a pouziva sa pri tlakovej filtracii vody chemicky udrziavanych bazenov, kde je upchavanie porov filtra citlivejsia zalezitost. V pripade jazierok viaze mikroskopcke riasy ktore neodfiltruje ziadna jazierkova filtracia a ciastocne pufruje vysoke pH. Ze to nie je draha zalezitost svedci aj vyuzitie na velkych vodnych plochach (jazera, priehrady, rybniky a tak).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 23.3.2016 9:23

Jasné. Ale znovu bych zmínil zadání v prvním příspěvku téhle diskuze - tzn. 4 kubíky vody, Biosmart +36 W lampa, kalná voda po zimě.
Žádný chemicky udržovaný bazén, žádná tlaková filtrace, žádná velká vodní plocha ani rybík ani přehrada...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.162 (?), 23.3.2016 10:27

Máte pravdu, filtrace si s tím celkem lehce poradí, jen to bude možná trvat o týden déle.

Od doby přechodu na tuto filtraci jsem flokulant použil snad jen jednou, není v podstatě potřeba.

Jen jsem chtěl nějakou metodou trochu uspíšit vyčištění vody tou částečnou výměnou.

Vysavač nemám, zvažoval jsem zakoupení, tak jsem si jej loni půjčil. Na dně mám slabou vrstvu kačírku. Vysavač se naprosto neosvědčil, respektive na dně není bahno a pod, tak neměl moc co vysávat.

Dno jednou za čas otřu kartáčem a filtrace zákal do rána zlikviduje, takže to tak udělám i na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 23.3.2016 10:27

Ja vam rozumiem, aj by som s vami plne suhlasil, ak by bola teplota vody aspon o 10 stupnov vyssia. Obavam sa, ze biologicka filtracia bude nabiehat dost pomaly (okrem tej zelenej v jazierku) a mechanizkej by flokulant len pomohol. Zadavatel otazky spomina, ze vlani kvoli zelenej vode vypustal cely bazen. Zrejme ma zle skusenosti so stavom po zime. Ja by som s flokulantom nevahal. Samozrejme v kombinacii s filtraciou. Vysledok by bol velmi rychly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.84 (?), 23.3.2016 13:03

A co na flokulant ryby?? Mj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 23.3.2016 14:12

Většinou mlčí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.240 (?), 23.3.2016 20:46

Napořád břichy nahoru??:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 23.3.2016 21:14

Docela mne zaráží použití flokulantu určeného pro bazény, taky jsem doteď žil v domění, že do jezírek je jiný (a dražší). Aspoň to nekde na etiketách píšou.

Při startu filtrace dávám bakterie, někdy až s příchodem trochu větších teplot. Zda to pomáhá - to je otázka.

Také zapojení filtrace je velmi závislé na teplotě, loni jsem zapojil filtraci velmi časně, ale hned pak znovu napadlo trochu sněhu a silně se ochladilo. Filtraci jsem už nechal běžet, ale než se oteplilo, nic moc výsledek. Takže Biosmart jako mechanická filtrace na zelenou vodu neměl zpočátku velký efekt.

K značné změně došlo s oteplením, tam už byl vidět velký pokrok den co den. Takže asi nějaké bakterie ve filtru pomáhají, zda se namnoží dostatečně rychle, to nevím., raději jim pomáhám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika